Jubileusz 40 lecia Oddziału Wocławskiego STL i okazjonalna wystawa

W dniu 21 czerwca 2021 r. w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce odbyła się uroczystość z okazji 40. lecia Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddział Włocławek. Wzięło w niej udział liczne grono twórców należących do miejscowego oddziału oraz wielu zaproszonych gości, m.in. wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anna Gębicka, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Joanna Borowiak, Członkowie Zarządu Województwa, przedstawiciele władz samorządowych z powiatu włocławskiego oraz instytucji kultury z Bydgoszczy, Torunia, Inowrocławia i Włocławka.

Przy okazji jubileuszu zostały wręczone medale Medal Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego „Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano Pomeraniensis” za wybitne osiągnięcia i działalność na rzecz Województwa i jego mieszkańców, które otrzymały Zofia Szmajda– Mierzwicka i Irena Najdek oraz włocławski oddział Stowarzyszenia Twórców Ludowych.

Oprócz medali Twórcy otrzymali nagrody i wyróżnienia Zarządu Województwa oraz wiele listów gratulacyjnych. Całość uświetnił występ pieśniarski nestorki Twórców ludowych Pani Zofii Szmajdy–Mierzwickiej oraz Kapeli spod Kowala.