XIV Międzynarodowa Letnia Szkoła Muzyki Tradycyjnej

Fundacja Muzyka Kresów zaprasza do udziału w XIV Międzynarodowej Letniej Szkoły Muzyki Tradycyjnej w Łukowiskach k/Janowa Podlaskiego
w dniach 3 – 17 lipca 2011 r.

Praktyczne i teoretyczne zajęcia poświęcone są zagadnieniom związanym ze śpiewem tradycyjnym. Na zajęcia złożą się: praca nad emisją głosu, opanowanie technik śpiewu, stylów i manier wykonawczych, nauka pieśni oraz wykłady i projekcje filmowe.

W rozkładzie dnia znajduje się codziennie około 5 godzin pracy nad samym śpiewem.

Ponadto w trakcie Letniej Szkoły prowadzone są zajęcia poświęcone tradycyjnej muzyce instrumentalnej oraz warsztaty taneczne. Umiejętności zdobyte podczas zajęć można wypróbować na wieczornych potańcówkach.

Od 14 lat zapraszamy do prowadzenia zajęd wybitnych znawców i praktyków śpiewu tradycyjnego z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Zajęcia szkoły adresowane są zarówno dla początkujących jak i dla osób które chcą kontynuować i pogłębiać zdobyte wcześniej doświadczenia.

Tematem sesji naukowej towarzyszącej zajęciom Szkoły (w trakcie porannych warsztatów) jest w tym roku „Dziecko w kulturze tradycyjnej“.

Organizatorzy proponują również uczestnikom przyjazd z dziećmi, które będą miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach muzycznych, bazujących na tradycyjnych pieśniach i zabawach dziecięcych.

Zgłoszenia (w postaci wypełnionej ankiety zgłoszeniowej) przyjmowane są w nieprzekraczalnym terminie do 20 maja 2011 r.

Ankietę zgłoszeniową można pobrać ze strony www.muzykakresow.pl.  Należy przesłać ją na adres fundacja@muzykakresow.pl, w temacie wiadomości: Letnia Szkoła 2011.

Osoby zakwalifikowane do udziału w Szkole zostaną powiadomione mailowo do 5 czerwca 2011.

Szczegóły na stronie www.muzykakresow.pl

TESTTT