Włącz kamerę, aparat fotograficzny lub telefon komórkowy i nagraj film o tematyce wiejskiej

Trwa nabór do IV edycji Konkursu Krótkich Filmów o Wsi KOKOFY w ramach IV Folk Film Festiwal w Sianowie. Filmy o tematyce wiejskiej trwające nie dłużej niż 60 sekund można zgłaszać do 16 czerwca br.

Główną ideą festiwalu jest przybliżenie polskiej wsi, w której tak wielu z nas odpoczywa, odnajduje spokój oraz równowagę życiową. Podczas festiwalu zaplanowany jest szereg atrakcji dla dzieci oraz dorosłych m. in. spotkania z aktorami, reżyserami polskiej kinematografii, filmy w małym niekomercyjnym kinie, ciekawe wystawy, koncerty zespołów folkowych, teatry uliczne itp.

„Zależało nam na stworzeniu festiwalu interdyscyplinarnego, z miejscem dla teatru, muzyki, fotografii, rzemiosła, a w przyszłości również innych sztuk, spiętego klamra kina i promocji kultury ludowej” – wyjaśnia Maciej Berlicki, burmistrz Gminy i Miasta Sianów, pomysłodawca imprezy.

Konkurs Krótkich Filmów o Wsi KOKOFY

Jeden film, jedna minuta, jeden temat.

Reguły tego wyjątkowego konkursu są proste. Wystarczy uwolnić wyobraźnię, ożywić ideę i zmierzyć się z czasem. Film nie trwający dłużej niż minuta, może być zrealizowany w dowolnej technice i na dowolnym sprzęcie. Do wyboru są trzy kategorie: fabuła, mini dokument oraz forma.

Konkurs skierowany jest zarówno do amatorów, jak również do profesjonalistów i miłośników filmu. Filmy można zgłaszać za pośrednictwem formularza na stronie konkursu lub pocztą.

W konkursie zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia dla laureatów najciekawszych prac wyłonionych przez komisję konkursową. Do wygrania w konkursie są nagrody pieniężne, w wysokości:
I nagroda – 3000 zł
II nagroda – 1500 zł
III nagroda – 500 zł

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas pokazu filmowego, który odbędzie się 8 lipca 2017 roku, o godzinie 18:00 w kinie Zorza w Sianowie.

Więcej informacji oraz regulamin znajdziesz na: www.folkfilm.pl lub www.facebook.pl/folkfilmfestiwal.

Źródło: materiał nadesłany