Wirtualne Gęśle – trwa głosowanie na folkową płytę roku 2016

Trwa XIV edycja internetowego plebiscytu WIRTU@LNE GĘŚLE na folkową płytę roku!!! Tym razem wybieramy najlepszą folkową płytę, która ukazała się w Polsce w 2016 roku. Głosowanie rozpoczęło się w niedzielę 12 marca w samo południe i potrwa do 30 kwietnia br.

Głosowanie odbywa się na stronie www.gesle.folk.pl

Najlepszą folkową płytę 2016 roku wybierają słuchacze spośród prawie 100 albumów z szeroko rozumianą muzyką folkową, tradycyjną, etniczną, muzyką świata i muzyką źródeł. Dodatkowo każdy głosujący ma możliwość wybrania najładniejszej jego zdaniem okładki płyty.

Specyfiką muzyki folkowej jest jej ogromna różnorodność oraz bogactwo inspiracji – zarówno stylistycznych jak i geograficznych. Od tradycji i źródeł (wiejskich muzykantów), po muzykę współczesną, rockową, folk-jazz czy folk-metal. Od polskiej muzyki tradycyjnej (miejskiej i wiejskiej), po inspiracje bliskimi i dalekimi kulturami z całego świata. Wśród płyt z WIRTUALNYCH GĘŚLI znajdziemy całą różnorodność i bogactwo muzycznych pomysłów.

W plebiscycie biorą udział premierowe wydawnictwa płytowe z muzyką folkową, etniczną i tradycyjną, które ukazały się w Polsce w 2016 r. Do udziału w plebiscycie dopuszczone są również płyty wykonawców polskich wydane zagranicą.

Jak podkreślają Organizatorzy „W Wirtualnych Gęślach” nie rozdajemy zwycięzcom drogocennych nagród. Za to dzielimy się z nimi spektakularnym sukcesem – uznaniem słuchaczy i fanów. Mamy tą pewność, że dla wielu artystów to najważniejsza nagroda i największe wyróżnienie. Każdego roku laureat plebiscytu otrzymuje również specjalnie wykonaną, symboliczną statuetkę gęśli, prawo do wykorzystywania logo WIRTUALNYCH GĘŚLI, oraz chwalenia się wszem i wobec zdobytym wyróżnieniem.

wirtualne-gesle_za-2016

Dotychczasowi laureaci – Folkowa Płyta Roku:
2003 – HULAJ PÓKI CZAS – Czeremszyna
2004 – ROCKHILL – Beltaine
2005 – INDIALUCIA – Michał Czachowski
2006 – HUCULSKIE MUZYKI – Orkiestra św. Mikołaja
2007 – KONCENtRAD. – Beltaine
2008 – NOWA EX-TRADYCJA – Żywiołak
2009 – VOO VOO i HAYDAMAKY – Voo Voo i Haydamaky
2010 – TRIU – Beltaine
2011 – GORE – R.U.T.A.
2012 – NORD – Kapela ze Wsi Warszawa
2013 – OJ TAK! – Chłopcy Kontra Basia
2014 – SLAVA! PIEŚNI SŁOWIAN WSCHODNICH – Percival
2015 – DANSING – Tęgie Chłopy