V Kiermasz Wielkanocny we Włocławku

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku
zaprasza na V KIERMASZ WIELKANOCNY, który odbędzie się 29 marca 2009 roku w godz. od 10.00 do 15.00 w Muzeum Etnograficznym we Włocławku przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6.

Na kiermaszu zaprezentuje się trzydziestu twórców ludowych, rzemieślników oraz artystów. Na stoiskach przez nich przygotowanych pojawią się wszelkie atrybuty związane ze Świętami Wielkanocnymi, czyli przepiękne, kolorowe pisanki wykonane różnorodnymi technikami, np. grawerowane, malowane farbami, oklejane materiałami, nićmi, wełną, bibułą.

Będzie można zakupić oryginalne palemki wielkanocne, wiklinowe i słomiane koszyczki do święconki, baranki, serwetki do koszyczków oraz różnorodne ozdoby upiększające świąteczny wystrój domów.

Poza tym pojawią się stoiska z wyrobami garncarskimi, np. żurownikami, wyrobami kowalskimi, np. świecznikami, zestawami do kominków, wyrobami z wikliny, np. koszykami na zakupy, ubrania, rzeźbami w drewnie, obrusami, bieżnikami i serwetkami wykonanymi przez kujawskie hafciarki oraz świecami z wosku. I tym razem nie zabraknie łakoci – miodu, konfitur z płatków róży i zielonych pomidorów, ciast – mazurków, bab, serników oraz chleba orkiszowego.

Dla najmłodszych Muzeum przygotowało atrakcję w postaci kącika, gdzie pod okiem specjalistów z muzealnej pracowni konserwatorskiej będzie można malować pisanki. Muzealni etnografowie przygotują specjalnie na ten dzień tradycyjny stół wielkanocny.

BILET WSTĘPU NA IMPREZĘ: 2 zł
(Dzieci i młodzież do lat 18 – wstęp wolny)

www.muzeum.wloclawek.pl

TESTTT