Plebiscyt Wirtualne Gęśle 2019 już na półmetku!

Jak co roku o tej porze zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w internetowym plebiscycie WIRTU@LNE GĘŚLE. W XVII edycji konkursu wybieramy najlepszą folkową płytę, która ukazała się w Polsce w 2019 roku. Głosy można oddawać do 30 kwietnia.

Głosowanie rozpoczęło się w poniedziałek 16 marca w samo południe a zakończy się 30 kwietnia o północy.

W tym roku najlepszą folkową płytę 2019 roku wybierają słuchacze spośród 72 albumów z szeroko rozumianą muzyką folkową, tradycyjną, etniczną, muzyką świata i muzyką źródeł. Dodatkowo każdy głosujący ma możliwość wybrania najładniejszej jego zdaniem okładki płyty.

Specyfiką muzyki folkowej jest jej ogromna różnorodność oraz bogactwo inspiracji – zarówno stylistycznych jak i geograficznych. Od tradycji i źródeł (wiejskich muzykantów), po muzykę współczesną, rockową, folk-jazz czy folk-metal. Od polskiej muzyki tradycyjnej (miejskiej i wiejskiej), po inspiracje bliskimi i dalekimi kulturami z całego świata. Wśród płyt z WIRTUALNYCH GĘŚLI znajdziemy całą różnorodność i bogactwo muzycznych pomysłów.

Laureat plebiscytu otrzymuje nagrodę w formie specjalnie wykonanej na tą okazję, symbolicznej statuetki, prawo do wykorzystywania logo WIRTUALNYCH GĘŚLI, oraz chwalenia się wszem i wobec otrzymaniem tej nagrody. Poza najlepszą, folkową płytą, internauci wybierają również najciekawszą, najbardziej pomysłową okładkę.

Głosowanie odbywa się na stronie www.gesle.folk.pl.

Zapraszamy również na facebookowy profil konkursu gdzie szczegółowo prezentowane są wszystkie wydawnictwa biorące udział w tegorocznych Wirtu@lnych Gęślach.

www.facebook.com/gesle