Ostatni tydzień przesyłania zgłoszeń na konkurs Nasze Muzyczne Źródełko

To już ostatni tydzień przyjmowania zgłoszeń na Konkurs „II Nasze Muzyczne Źródełko”. Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej adresują go do dzieci od 3. do 15. roku życia, muzykujących rodzin oraz zespołów amatorskich, które uwielbiają muzykę ludową i folkową. Zgłoszenia można nadsyłać do niedzieli 24 października. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Ministra Edukacji i Nauki.

Tylko do niedzieli 24 października Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej przyjmują zgłoszenia do Konkursu „II Nasze Muzyczne Źródełko”. Konkurs adresowany jest do tych, którym bliska jest muzyka ludowa i folkowa. Zainteresowani udziałem zostaną zakwalifikowani według czterech kategorii: dzieci od 3 do 6 lat, od 7 do 10 lat, od 11 do 15 lat i rodzinna (zespołowa) – przy czym liczba dzieci poniżej 15 lat w zespole musi być większa niż połowa zespołu.

Aby wziąć udział w konkursie, należy nagrać utwór ludowy lub folkowy, a następnie gotowy plik w
wersji audio dołączyć do specjalnego formularza, który jest dostępny na stronie zrodelko.polskieradio.pl. Utwory mogą być własną wersją istniejącej już piosenki (tzw. cover) lub napisaną i nagraną przez siebie piosenką autorską. Udział w konkursie oznacza akceptację Regulaminu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 24 października. Lista finalistów ogłoszona zostanie 31 października w audycji „Źródełko” na antenie Polskiego Radia Dzieciom.

W drugim etapie konkursu, to słuchacze wybiorą zwycięzców spośród finalistów, wyłonionych przez jury ze wszystkich nadesłanych zgłoszeń. Od 31 października do 14 listopada będzie można głosować na swojego faworyta poprzez stronę konkursu. Nazwiska laureatów poznamy 21 listopada. Nagrodą jest występ na uroczystym koncercie zorganizowanym przez Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej.

W tym roku w jury zasiadają: Daria Druzgała – dyrektorka Polskiego Radia Dzieciom, Hanna Szczęśniak – dziennikarka Radiowego Centrum Kultury Ludowej, prowadząca audycję „Źródełko” w Polskim Radiu Dzieciom, Paula Kinaszewska – aktorka, skrzypaczka i wokalistka, prowadząca zespół „Wesołe Mazurki z Pragi”, z którym wykonuje nasz rodzimy folklor, liderka zespołu „WoWaKin” oraz jej syn Józio Woźniak – od małego związany z muzyką ludową, a także Piotr Dorosz – etnomuzykolog, harmonista i akordeonista, twórca własnej kapeli, jeden z prowadzących audycję „Źródełko” w Polskim Radiu Dzieciom.