Ostatni dzwonek – Turniej Muzyków Prawdziwych

Do piątku 22 lipca 2016 r. do godz. 23.59 muzycy ludowi i twórcy, inspirujący się tradycyjnym repertuarem, mogą zgłosić się na Turniej Muzyków Prawdziwych, który na początku września rozegra się w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Ogólnopolski Turniej to okazja do spotkania na jednej scenie muzyków tradycyjnych, którzy z troską z pokolenia na pokolenie wiernie odtwarzają tradycyjny przekaz, jak i tych wykonawców, którzy sięgają do źródeł, by ograć je na nowo. Turniej Muzyków Prawdziwych zderza różne spojrzenia na muzykę tradycyjną, tworząc przestrzeń do wzajemnych inspiracji.

Filharmonia w Szczecinie do udziału w Turnieju zaprasza solistów-wokalistów, solistów-instrumentalistów, zespoły instrumentalne i wokalno-instrumentalne oraz zespoły śpiewacze.

Spośród zgłoszonych wykonawców, wybrani zostaną muzycy, którzy zaprezentują się w trakcie przesłuchań w dniach 2-3 września 2016 r. Miejscem turniejowych zmagań będzie niezwykła siedziba Filharmonii, wielokrotnie nagradzana na arenie międzynarodowej, w tym nagrodą im. Miesa van der Rohe.

Podczas przesłuchań uczestnicy zaprezentują dwa utwory. Pierwszy z nich wybierany jest przez wykonawców według uznania, przy czym powinno zostać wskazane jego źródło. Drugi utwór to odpowiedź muzyków na wylosowany przed występem wątek tematyczny, związany z rokiem kalendarzowym i obrzędowym.

Patronat medialny KulturaLudowa.pl

Szczegółowe informacje o rekrutacji i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej: turniej.filharmonia.szczecin.pl

* Na zdjęciu: Turniej Muzyków Prawdziwych, fot. Maciej Cybulski

Źródło: organizatorzy