Konkurs na Najlepszą Książkę Dla Dzieci. Oddaj głos na „Cuda wianki.”

Ruszyło głosowanie na Najlepszą Polską Książkę dla Dzieci 2015 przyznawaną w ramach Festiwalu Literatury dla Dzieci. Wśród nominowanych przepiękna książka pt. „Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych”  autorstwa Marianny Oklejak. Głosowanie trwa do 23 maja 2016.

Książka „Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych” to bardzo udany i spójny projekt. Na osiemdziesięciu kilku stronach Marianna Oklejak ukazuje różnorodność polskiej sztuki ludowej. Czyni to z pomysłem, lekkością, fantazją. Bogactwo folkloru przedstawia za pomocą subtelnie snującej się przez karty książki historii miłosnej – od spotkania dwojga ludzi, poprzez zaręczyny, ślub, po narodziny dziecka. W naszą piękną kulturę ludową autorka dyskretnie wplata akcenty nowoczesności. Robi to z wdziękiem i poczuciem humoru. Jest zmienność pór roku, świąt, wszystko płynie w odwiecznym porządku okraszone obłędnymi wzorami, barwami z różnych zakątków Polski. Świetna książka, która zachęca do czerpania z bogatej tradycji polskiego folkloru na co dzień. Po prostu cuda wianki!

Tytuł: Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych
Ilustracje: Marianna Oklejak
Kategoria: dla dzieci od lat 3
Wydawnictwo: Art-Egmont
Rok wydania: 2015
Seria: Seria Artystyczna

Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych. Marianna Oklejak

Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych. Marianna Oklejak

Konkurs na Najlepszą Polską Książkę dl Dzieci 2015

Celem Konkursu jest wytypowanie oraz promocja najwartościowszej polskiej literatury dla dzieci w wieku 5-12 lat. Kapituła bierze pod uwagę książki wydane w Polsce, w roku 2015, które zostały stworzone z wyjątkową dokładnością i dbałością o rozwój wrażliwości młodego czytelnika.

W tym roku w konkursie bierze udział 13 książek wybranych przez kapitułę nagrody, w skład której wchodzą: Barbara Gawryluk, Marta Lipczyńska-Gil, Joanna Olech, Justyna Sobolewska, Małgorzata Węgrzecka oraz rada programowa Festiwalu: Łukasz Dębski, Agnieszka Karp-Szymańska i Szymon Kloska. –

Jednak wyboru zwycięzcy (spośród nominowanych przez jury publikacji) dokonają czytelnicy w głosowaniu internetowym, które trwać będzie do 23 maja br. Pozycja, która zdobędzie największą liczbę głosów zostanie nagrodzona jedyną w swoim rodzaju statuetką Najlepszej Książki dla Dzieci, a jej autorzy otrzymają nagrodę finansową wysokości 10 000 zł ufundowaną przez Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016.

Laureata poznamy już 5 czerwca br., podczas uroczystej Gali we Wrocławiu.

LINK DO GŁOSOWANIA

* * *

Nagroda dla Najlepszej Książki dla Dzieci 2015 przyznawana jest w ramach Festiwal Literatury dla Dzieci, który odbędzie się w: Gdańsku (10-14 maja 2016), Warszawie (18-22 maja 2016), Wrocławiu (31 maja-5 czerwca) i Krakowie (6-12 czerwca 2016). Organizatorami są Fundacja Burza Mózgu oraz Fundacja Czas Dzieci.

Źródło: www.fldd.pl