Nowa strona tradycyjnego rzemiosła

W Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, rozpoczęły się drugie warsztaty z zakresu filcowania organizowane w ramach projektu pt. „Nowa strona tradycyjnego rzemiosła”, dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu  Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Warsztaty zostały poprzedzone  wykładem z zakresu historii i tradycji filcowania. Warsztaty prowadzi specjalista – kulturoznawca, animator kultury i rzemieślnik – Agnieszka Jackowiak, która prowadzi Pracownię Artystyczną „Samograj”  w Poznaniu.

W czasie warsztatów filcowania  uczestnicy zapoznają się z częścią techniki filcowania i charakterystyką akcesoriów oraz zrealizują cykl zajęć praktycznych. W ramach zajęć teoretycznych uczestnicy dowiedzą się jak filcuje się wełna, jaka jest historia filcu i tradycyjne azjatyckie wzornictwo, jak można współcześnie twórczo wykorzystywać filc.

Zajęcia urozmaicone zostaną projekcją multimedialną. Wszystkie zajęcia praktyczne poprzedzone zostaną informacjami dotyczącymi danej techniki wykonawczej i instrukcjami do wykonania zadanych przedmiotów. Uczestnicy samodzielnie, ręcznie wykonają przedmioty użytkowe i dekoracyjne metodą filcowania na mokro i na sucho. Podsumowaniem projektu będzie wystawa  w Muzeum Kultury Ludowej  2 sierpnia 2014r. podczas  XXXVII Międzynarodowego Jarmarku Folkloru w Węgorzewie, dokumentująca przebieg warsztatów i  efekt końcowy przedsięwzięcia.

Więcej informacji na: www.muzeum-wegorzewo.pl

TESTTT