Nasze miejsce. Inspirator do pracy z lokalnością [e-book]

Nasze miejsce. Inspirator do pracy z lokalnością to publikacja stworzona przez Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” dla wszystkich nauczycieli, edukatorów, animatorów i osób pracujących z dziećmi i młodzieżą, którzy poszukują inspiracji do działań związanych z lokalnością.

Publikacja powstała dzięki wsparciu Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra. Patronat medialny KulturaLudowa.pl

Przedstawiamy w niej metody i narzędzia pracy z historią, pamięcią i dziedzictwem wsi. Inspiracją do jej stworzenia była chęć uzupełnienia wielkich narracji historycznych, dominujących w programie szkolnym, o często pomijany aspekt wsi i jej roli w naszej wspólnej historii. W zawartych w publikacji treściach proponujemy krytyczną refleksję nad kategoriami służącymi do opisu przeszłości takimi jak tradycja, dziedzictwo czy kultura ludowa – mówią o publikacji przedstawiciele Pracowni Etnograficznej.

Scenariusze zajęć zawarte w książce są skierowane do uczniów w wieku 10−15 lat. Wszystkie zawarte w publikacji materiały udostępnione są na otwartej licencji, co oznacza, że można z nich korzystać w dowolny sposób w ramach działalności niekomercyjnej.

Zakładamy, że wypracowane przez nas materiały okażą się użyteczne przede wszystkim dla osób działających w środowiskach o tradycjach wiejskich. Do czytania i stosowania zachęcamy jednak wszystkie osoby prowadzące działania edukacyjne, niezależnie od charakteru miejscowości, w której pracują.

POBIERZ PUBLIKACJĘ W PDF

Nasze miejsce. Inspirator do pracy z lokalnością

Nasze miejsce. Inspirator do pracy z lokalnością

Publikację jest również dostępna na stronie www.issuu.com/pracowniaetnograficzna/docs/inspirator_nasze_miejsce