Międzynarodowa Letnia Szkoła Muzyki Tradycyjnej

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w XIX edycji Międzynarodowej Letniej Szkoły Muzyki Tradycyjnej, której praktyczne i teoretyczne zajęcia poświęcone są zagadnieniom związanym ze śpiewem tradycyjnym. Temat sesji naukowej tegorocznej Letniej Szkoły to „Pieśni Karpat Zachodnich”.

Na zajęcia składają się: praca nad emisją głosu, opanowanie technik śpiewu, stylów i manier wykonawczych, nauka pieśni oraz wykłady i projekcje filmowe. W rozkładzie dnia znajduje się codziennie około 5 godzin pracy nad samym śpiewem. Podczas tegorocznej Szkoły zostaną utworzone grupy zajmujące się śpiewem polskim, ukraińskim, litewskim, serbskim i białoruskim.

Ponadto w trakcie Letniej Szkoły prowadzone są zajęcia poświęcone tradycyjnej muzyce instrumentalnej oraz warsztaty taneczne. Umiejętności zdobyte podczas zajęć można wypróbować na wieczornych potańcówkach.

Organizatorzy proponują również przyjazd z dziećmi, które będą miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach muzycznych, bazujących na tradycyjnych pieśniach i zabawach dziecięcych. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do soboty w wymiarze 1,5 godz. dziennie (w trakcie popołudniowych zajęć tanecznych i instrumentalnych dla pozostałych uczestników).W przypadku najmłodszych dzieci wskazana jest obecność rodziców na zajęciach. Zajęcia odbędą się, jeśli zgłosi się wystarczająca ilość chętnych (minimum 6 dzieci).

Aby dokonać zgłoszenia należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go na adres fundacja@muzykakresow.pl

Zapisy trwają do 20 czerwca 2016.

Tegoroczna edycja warsztatów odbędzie się w Ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym „Dolina Słońca” w Piaskach Królewskich na terenie Puszczy Kampinoskiej (55km od Warszawy).

Organizatorem jest Fundacja „Muzyka Kresów”. Projekt XIX Międzynarodowa Letnia Szkoła Muzyki Tradycyjnej dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegółowe informacje i formularz na stronie www.muzykakresow.pl

xix-letnia-szkoła