Małe Bajania – konkurs dla najmłodszych miłośników kultury góralskiej

Już 29 kwietnia w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej odbędą się Małe Bajania. Mali muzykanci, instrumentaliści i śpiewacy będą prezentować swoje umiejętności przed jury złożonym ze znawców kultury regionu. Nasz portal objął patronat medialny nad wydarzeniem.

O godz. 9.00 Małe Bajania rozpocznie Msza Święta w góralskiej oprawie. Następnie zespoły i zaproszeni goście ze śpiewem i muzyką przejadą zaprzęgami paradnymi do Domu Ludowego, gdzie o 10.00 rozpoczną się konkursowe występy zespołów regionalnych, młodych śpiewaków
i instrumentalistów.

W ramach tego wydarzenia odbędzie się dzień otwarty Szkoły Ginących Zawodów. Od godziny 10.00 do 16.00 zapraszamy na warsztaty z ceramiki, malarstwa na szkle, rzeźby i bibułkarstwa. Będzie również można zobaczyć wystawę prac wykonanych przez uczniów Szkoły pt. „Wielkanocne Zwyki”.

Tegoroczną edycję Małych Bajań o 19.00 zakończy spektakl oparty na twórczości księdza profesora Józefa Tischnera pt. „Historia filozofii po góralsku. Tischnerowskie Gawyndziołki” w wykonaniu Grupy Teatralnej „Coz teroz bedzie?” z Białki Tatrzańskiej.

Małe Bajania 2017 - plakat

Małe Bajania 2017 – plakat

* Zdjęcie na górze: Małe Bajania 2016, fot. Wojciech Kubina