Majówka online z Muzeum Etnograficznym w Toruniu

Zapraszamy na majówkę online z Muzeum Etnograficznym w Toruniu! Organizatorzy przygotowali wystawę wirtualną, filmy i wiele ciekawych treści związanych z majem oraz spędzaniem wolnego czasu. Wszystkie materiały znaleźć będzie można na muzealnej stronie oraz w mediach społecznościowych pod hashtagiem #EtnoMuzeum.

2 maja zaprosimy na przygotowaną przez Bożenę Olszewską z Działu Sztuki i Estetyki wystawę wirtualną: „Motyw polskiej flagi i Konstytucji 3 Maja w twórczości artystów nieprofesjonalnych”. W opracowanym przez Aleksandrę Jarysz (również z Dział Sztuki i Estetyki) cyklu „Sztuka z kalendarza” na muzealnych profilach na Facebooku i Instagramie publikowane będą obiekty z naszych zbiorów, których tematyka nawiązuje do majowych wydarzeń i świąt (pierwsze eksponaty zaprezentujemy 1, 3, 4 i 5 maja).

O sposobach spędzania wolnego czasu w okresie międzywojennym na przykładzie zdjęć i wspomnień z kolekcji Działu Folkloru i Kultury Społecznej MET pisze w tekście na muzealnej stronie Hanna Łopatyńska (>>Czas wolny na dawnych fotografiach i we wspomnieniach<<). Z kolei prezentację o historycznym znaczeniu Wisły, transportu i żeglugi rzecznej oraz życia nad wodą przygotowała Dorota Kunicka z Działu Rybołówstwa i Zajęć Wodnych. Galerię zdjęć i slajdy zobaczyć będzie można na profilu muzeum na Facebooku oraz na stronie www.etnomuzeum.pl (>>Prezentacja „Flis. O spławie towarów Wisłą”<<).

Muzealny Dział Edukacji przygotował cykl filmów „Maj w skansenie”. Na serię składają się opowieści i działania warsztatowe pod hasłami: „Z wiatrem i pod wiatr”, „Idzie nowe”, „Niezłe ziółko” oraz  „Coś z niczego”. Publikowane będą one w długi majowy weekend w mediach społecznościowych Muzeum oraz na muzealnym kanale YouTube.

Na profilu Olenderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce na Facebooku publikowane będą „Mikroprzewodniki”. To seria filmików pracowników i przewodników po skansenie opowiadających o ciekawych historiach, które są związane z nowym oddziałem Muzeum Etnograficznego w Toruniu, a które mogą umknąć podczas zwiedzania skansenu. Filmy „Historie rodzinne”, „Sady” oraz „Sklepik” dostępne będą również na YouTube.

Więcej na stronie www.etnomuzeum.pl/majowka-online