Kroszonki Opolskie 2011

Konkurs Kroszonki Opolskie, fot. Muzeum Wsi Opolskiej

Konkurs Kroszonki Opolskie
fot. Muzeum Wsi Opolskiej

W bieżącym roku Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu przy współpracy Oddziału Opolskiego Stowarzyszenia Twórców Ludowych organizuje kolejną XX edycję Wojewódzkiego Konkursu Plastyki Obrzędowej Kroszonki Opolskie 2011.

Konkurs adresowany jest do mieszkańców woj. opolskiego – dorosłych oraz dzieci i młodzieży.

Tegoroczna edycja odbędzie się w siedzibie Muzeum przy ul. Wrocławskiej 174, w dniach 15 marca (dorośli) i 16 marca (dzieci i młodzież). Konkurs rozpocznie się o godz. 10.30.

Zgłoszenia dorosłych będą przyjmowane w sekretariacie bezpośrednio przed konkursem, natomiast opiekunowie dzieci i młodzieży są proszeni o zgłoszenia telefoniczne u p. Bogdana Jasińskiego w terminie do 11 marca (077 457 23 49, 077 474 30 21).

Warto róznież przypomnieć, że w roku 2011 Muzeum Wsi Opolskiej obchodzić będzie 50-lecie istnienia.

Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu jest jedynym muzeum na wolnym powietrzu w województwie Opolskim i jednym z czterech położnych w historycznych granicach Śląska.

W ciągu prawie 50 lat działalności Muzeum stworzona została bogata plenerowa ekspozycja zabytków drewnianej architektury wiejskiej Śląska Opolskiego, która – w połączeniu z szeroką ofertą muzealną, taką jak imprezy plenerowe, wystawy, konkursy i pokazy – stanowi niezwykłą atrakcję regionu.

Dowodem na to jest kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających rocznie oraz słowa uznania i pozytywne opinie wyrażane przez nich a także przez grono fachowców zajmujących się ochroną zabytków oraz dokumentowaniem i popularyzacją kultury ludowej.

www.muzeumwsiopolskiej.pl

TESTTT