Konkurs na najlepsze płyty z muzyką folkową i tradycyjną

Franciszek Racis. Muzykant

Franciszek Racis. Muzykant
Fonogram Źródeł 2010

Ruszył konkurs na Folkowy Fonogram Roku – najlepszą płytę folkową oraz Fonogram Źródeł – najlepszą płytę z muzyką tradycyjną wydaną w Polsce w 2011 roku.

Konkurs na Folkowy Fonogram Roku towarzyszy Festiwalowi od samego początku, czyli od 1998 roku. Zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem wielbicieli muzyki folkowej.

W ubiegłym roku do konkursu zgłoszono aż 34 albumy, a laureatem I miejsca zostało Trio Janusza Prusinowskiego z płytą „Serce”.

Fonogram Źródeł również wybierany jest corocznie, po raz pierwszy konkurs odbył się w 2008 roku. Jego podstawową ideą jest zmotywowanie lokalnych społeczności do przedstawiania swoich muzycznych tradycji oraz artystów.

W zeszłym roku do konkursu zgłoszono 11 albumów, a I miejsce przyznano płycie „Franciszek Racis. Muzykant” wydanej przez Stowarzyszenie Krusznia.

Formularze zgłoszeniowe należy przesłać do 13 lutego br. na adres: Polskie Radio S.A., al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa, z dopiskiem „Folkowy Fonogram Roku” lub „Fonogram Źródeł”.

Zgłoszenia fonogramu może dokonać zespół lub wydawca.

Laureatów poznamy podczas XV Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, kóry odbędzie się w dniach 17-20 maja 2012 roku.

Regulamin tegorocznego konkursu i formularze dostępne są pod linkami:

wiecej.gif REGULAMIN KONKURSU NA „FOLKOWY FONOGRAM ROKU 2011” oraz „FONOGRAM ŹRODEŁ 2011”

wiecej.gif FORMULARZ ZGŁOSZENIA DO KONKURSU „FONOGRAM ŹRÓDEŁ ROKU 2011”

wiecej.gif FORMULARZ ZGŁOSZENIA DO KONKURSU „FOLKOWY FONOGRAM ROKU 2011”

Czytaj:  Folkowy Fonogram Roku i Fonogram Żródeł 2010

TESTTT