„Infinity” – nowy album Kapeli ze Wsi Warszawa

Z końcem stycznia ukazała się najnowsza, czwarta już studyjna płyta Kapeli ze Wsi Warszawa. Album „Infinity” zawiera autorskie kompozycje duetu Maja Kleszcz i Wojtek Krzak. Na płycie pojawiają sie goście m.in Tomasz Kukurba

Kierownikami kreatywnymi Kapeli są Maja Kleszcz – wokal i wiolonczela, frontmanka sekstetu oraz Wojtek Krzak – skrzypce i suka. Ta dwójka stworzyła duet producencki INCARNATIONS (Wcielenia), który jest odpowiedzialny za stworzenie ich najnowszej płyty "Infinity". Malutka wokalistka i wiolonczelistka Maja Kleszcz oczarowuje nas wspaniałym głosem, to prawdziwe odkrycie.

Dla tych, którzy nie znają zespołu, głos Mai jest wielkim zaskoczeniem. Po jednorocznym zwolnieniu macierzyńskim "Infinity" pokazuje nam dojrzałą Kapelę ze Wsi Warszawa ze wspaniałymi kompozycjami.

Oto najnowsza, czwarta już studyjna płyta Kapeli ze Wsi Warszawa, nasze kolejne, długo wyczekiwane dziecko i właśnie narodziny małego człowieka stały się bezpośrednią inspiracją i przyczynkiem do powstania tego albumu.
Są wtedy takie momenty, gdy leżąc obok obserwujesz jego oddech zaczynasz częściej wracać myślami do tych niezliczonych, bezimiennych pokoleń nas poprzedzających, wyobrażasz sobie tych, dla których my sami będziemy już tylko anonimową, pozbawioną twarzy przeszłością.

Rodzimy się przecież w konkretnym miejscu i czasie kształtowani przez kulturę swych przodków. Żyjemy w wielkich miastach, szukamy swego miejsca, gubimy i odnajdujemy nowych bogów, ludzi, schronienia, obrazy by potem przekazać je naszym dzieciom, które rodzą się w konkretnym miejscu i czasie, szukają swego miejsca, gubią i znajdują bogów, ludzi, schronienia, obrazy by potem…

W nieskończoność – ad infinitum.

Niezależnie czy mieszkasz w Japonii, Stanach, Anglii, Niemczech czy Polsce, stoją za Tobą pokolenia które niczym słoje w drewnie, odkładały swój kolejny ślad, w muzyce, sztuce, języku – słowem – KULTURZE.
Zaczynasz czuć to wyraźnie w chwili gdy sam powołujesz kolejnych.
I tak oto zrodziła się koncepcja albumu "Infinity" – z potrzeby zanurzenia sie w muzyce przeszłości, zaczerpnięcia z niej
i stworzenia nowoczesnych kompozycji – by inspirować i bawić współczesnych oraz następców.

Wojtek Krzak

Infinity

1. Pieśń Mądrego Dziecka 4:30
2. 1.5 h (Półtorej Godziny) (feat. Tomasz Kukurba) 6:21
3. Bory 4:37
4. Chmiel (feat. DJ Feel-X) 3:09
5. Gospodarz 3:35
6. Serce (Maja & Natu IncarNated chant) (feat. Natalia Przybysz) 5:07
7. Kujawiak z Polski 6:04
8. Leniwy Oberek 3:14
9. Polka Na Trzy 4:34
10. Poznałem 3:35
11. Baby Blues (feat. Jan Trebunia Tutka) 6:25
12. Koło nr. 1 4:43

Produkcja: Maja Kleszcz & Wojtek Krzak / incarNations.pl dla KzWW
Nagrano: Wisła DR Studio – Marzec 2008 – Cezary Borowski
Mix & mastering: Studio AS One Warszawa – Maj/Czerwiec 2008 – Mario Dziurex
Activator & Jarek "Smok" Smak.
Koncepcja muzyczna & aranż: M. Kleszcz/W. Krzak
(ex. Koło nr. 1 – M. Sobczak-Kotnarowska / S. Świątkowska)
Teksty: tradycyjne (ex.: Pieśń Mądrego Dziecka – R. T. Tymański, Serce (Maja&Natu incarnated chant) – N. Przybysz/trad., Baby Blues – M. Kleszcz/trad.)

Źródło: www.etno.serpent.pl

TESTTT