Folkowy Fonogram Roku i Fonogram Źródeł 2016 – konkursy Polskiego Radia

Polskie Radio ogłasza konkursy na najlepszą płytę z muzyką folkową: Folkowy Fonogram Roku 2016 – i na najlepszą płytę z muzyką tradycyjną: Fonogram Źródeł 2016.

Laureatów poznamy podczas XX Festiwalu Folkowego Polskiego Radia “Nowa Tradycja”, który odbędzie się w dniach 11-14 maja 2017 roku.

Konkurs na Folkowy Fonogram Roku towarzyszy Festiwalowi od 2002 roku. Zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem wielbicieli muzyki folkowej. W ubiegłym roku laureatami I miejsca zostali zespół Kwadrofonik i Adam Strug za album “Requiem ludowe”.

Fonogram Źródeł również wybierany jest corocznie; po raz pierwszy konkurs odbył się w 2008 roku. Jego podstawową ideą jest zmotywowanie lokalnych społeczności do przedstawiania swoich muzycznych tradycji oraz artystów. W zeszłym roku pierwszą przyznano nagrodę Miejskiemu Domowi Kultury w Kolbuszowej za trzy albumy: “Katalog. II Festiwal Żywej Muzyki na Strun Dwanaście i Trzy Smyki” oraz w serii Muzykanci z Puszczy Sandomierskiej: “Jan Cebula z Kapelą” i “Bronisław Płoch. Kapela Widelanie”.

Zgłoszenia do 27 lutego (decyduje data stempla pocztowego) pod adresem:
Polskie Radio S.A.,
al. Niepodległości 77/85
00-977 Warszawa
z dopiskiem “Folkowy Fonogram Roku” lub “Fonogram Źródeł”.

Regulamin oraz szczegółowe informacje na stronie www.polskieradio.pl/nowatradycja

* Zdjęcie ilustracyjne, foto: Pixabay