Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Maraton Filmu Etnograficznego w szydłowieckim Muzeum!

18.05.19

Od wielu już lat szydłowieckie Muzeum bierze aktywny udział w znanym, międzynarodowym wydarzeniu kulturalnym jakim są obchody Europejskiej Nocy Muzeów.

Uznajemy tę datę za dobrą okazję do szerszej promocji zarówno działalności naszej instytucji, jak i ukazania nowym odbiorcom, że Muzeum w XXI w. może być nowoczesnym i inspirującym miejscem wymiany doświadczeń.

W tym roku przygotowujemy intrygującą atrakcję – Maraton Filmu Etnograficznego. Zaprosimy w swoistą „etnograficzną podróż po Polsce” , w którą przeniosą nas filmy dokumentalne produkcji Wytwórni Filmów Oświatowych z Łodzi. Będziemy mieli okazję na srebrnym ekranie obejrzeć produkcje opowiadające o pięknie przyrody a także wybranych aspektach folkloru regionalnego Mazowsza, Ziemi Kieleckiej, Wielkopolski i Beskidu Śląskiego. Wieczór wzbogacony będzie o anegdotyczne opowieści na temat prezentowanych zakątków naszego kraju. Seans zorganizowany zostanie w godzinach wieczornych w nowoczesnej sali multimedialnej w nowej siedzibie Muzeum, co pozwoli naszym gościom wczuć się w prawdziwie kinową atmosferę.

Dodatkową atrakcją będzie fakt, że Maraton Filmu Etnograficznego to pierwsze wydarzenie, które zorganizujemy dla gości w nowym budynku administracyjno-edukacyjnym – jeszcze przed uroczystym otwarciem.

Niezależnie od Maratonu Filmu Etnograficznego ekspozycje muzealne na Zamku Szydłowieckich i Radziwiłłów będą w ten wyjątkowy dzień otwarte dla zwiedzających od godziny 12:00 aż do 24:00.

Serdecznie zapraszamy w sobotnią noc 18 maja 2019 do Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu!

Szczegóły

Data:
18.05.19
Wydarzenie kategorie:
,

Organizator

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu
Telefon:
(48) 6171789
Email:
biuro@muzeuminstrumentow.pl
Strona internetowa:
http://muzeuminstrumentow.pl/

Miejsce

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu
ul. Gen J. Sowińskiego 2
Szydłowiec, Mazowieckie 26-500 Polska
+ Google Map
Telefon:
(48) 6171789
Strona internetowa:
http://muzeuminstrumentow.pl/