Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jesienna potańcówka

16.11.19

W sobotę 16 listopada będzie okazja do tego, by posłuchać i potańczyć do melodii, które tradycyjnie otwierają każdą z zabaw podczas największego festiwalu tradycji i sztuki ludowej w Polsce – Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie!

Jesienną potańcówkę poprowadzi Orkiestra Jarmarku Jagiellońskiego. Jej repertuar stanowią tradycyjne melodie taneczne z Lubelszczyzny: polki, oberki, majdaniaki, podróżniaki, marsze, walce i fokstroty – pochodzące z nagrań archiwalnych, tradycji rodzinnych liderów orkiestry i ich nauki u wybitnych muzyków tradycyjnych regionu lubelskiego (Stanisław Głaz z Dzwoli, Bronisław Bida z Gródek i inni).

Inspiracją stylistyczną jest także muzyka grana przez słynne kapele i orkiestry dęte: Kapelę Wojciechowską, Orkiestrę Dętą ze Zdziłowic czy Kapelę Bednarzy z Tomaszowa Lubelskiego. Muzycy Orkiestry wierzą, że tradycyjna muzyka taneczna to medium, które może połączyć we wspólnym graniu do tańca wszystkich miłośników muzyki granej „na żywo”, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów muzycznych. Prace Orkiestry prowadzą Ewa Grochowska, Marcin Kowalczuk i Maciej Filipczuk.

Orkiestra Jarmarku Jagiellońskiego to projekt edukacyjny realizowany w ramach Jarmarku Jagiellońskiego, którego organizatorem są Warsztaty Kultury w Lublinie.

Szczegóły

Data:
16.11.19
Wydarzenie kategoria:

Organizator

Warsztaty Kultury w Lublinie
Telefon:
+48 81 533 08 18
Email:
sekretariat@warsztatykultury.pl
Strona internetowa:
http://warsztatykultury.pl

Miejsce

Warsztaty Kultury w Lublinie
Grodzka 5a
Lublin, Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://warsztatykultury.pl