WIRTU@LNE GĘŚLE – ostatnie dni głosowania

Dobiega końca XIII edycja internetowego plebiscytu WIRTU@LNE GĘŚLE na folkową płytę, która ukazała się w Polsce w 2015 roku. Śpieszmy się! Głosowanie trwa jeszcze tylko do soboty 30 kwietnia br.

Głosowanie odbywa się na stronie www.gesle.folk.plW tym roku KulturaLudowa.pl sprawuje patronat medialny nad konkursem.

Najlepszą folkową płytę 2015 roku wybierają słuchacze spośród prawie 80 albumów z szeroko rozumianą muzyką folkową, tradycyjną, etniczną, muzyką świata i muzyką źródeł. Dodatkowo każdy głosujący ma możliwość wybrania najładniejszej jego zdaniem okładki płyty.

Specyfiką muzyki folkowej jest jej ogromna różnorodność oraz bogactwo inspiracji – zarówno stylistycznych jak i geograficznych. Od tradycji i źródeł (wiejskich muzykantów), po muzykę współczesną, rockową, folk-jazz czy folk-metal. Od polskiej muzyki tradycyjnej (miejskiej i wiejskiej), po inspiracje bliskimi i dalekimi kulturami z całego świata. Wśród płyt z WIRTUALNYCH GĘŚLI znajdziemy całą różnorodność i bogactwo muzycznych pomysłów.

Organizatorzy o konkursie

W Wirtualnych Geślach nie rozdajemy zwycięzcom drogocennych nagród. Za to dzielimy się z nimi spektakularnym sukcesem – uznaniem słuchaczy i fanów. Mamy tą pewność, że dla wielu artystów to najważniejsza nagroda i największe wyróżnienie. Każdego roku laureat plebiscytu otrzymuje również specjalnie wykonaną, symboliczną statuetkę gęśli, prawo do wykorzystywania logo Wirtualnych Gęśli, oraz chwalenia się wszem i wobec zdobytym wyróżnieniem.

Na stronie  www.gesle.folk.pl można dowiedzieć się więcej o plebiscycie, obejrzeć płyty, zagłosować.