Ober-rok 2014 – Stołeczny Dancing Oberkowy

W ramach projektu Ober-rok 2014 w Warszawie odbędą się warsztaty i zabawy – będzie to nieregularny cykl majowo-czerwcowy i również powakacyjny. W zamyśle jest to projekt integrujący twórczo środowiska zajmujące się muzyką tradycyjną z całej Polski.

Oberki już bardzo rzadko tańczy się na wiejskich weselach, ale coraz częściej w świetle warszawskich neonów. Nie tańczyłeś? Spróbuj! Nie słyszałeś? Nie śpiewałeś i nie grałeś? Nadstaw ucho! Od maja do grudnia polskie tańce tradycyjne grać będzie na zabawach sześć młodych zespołów z różnych miast Polski.

Ci muzycy przejęli repertuar od starych wiejskich mistrzów, ale dodali do niego własną wrażliwość i wyobraźnię. Trzy cykle warsztatów: tańca, śpiewu i gry mogą stać się przygodą dla każdego, kto tańczy albo chce tańczyć, śpiewa albo chce śpiewać, gra albo chce grać oberki.

Potańcówki przy muzyce wiejskiej w mieście. Prezentacja i promocja zespołów z środowisk miejskich różnych miast Polski, grających muzykę tradycyjną, uczniów ostatnich wiejskich muzykantów.

Międzymiastowa wymiana energii i doświadczeń nowej sceny muzyki tradycyjnej, tworzonej przez kontynuatorów żywej tradycji z Warszawy i okolic, Łodzi, Lublina, Suwałk, pasjonatów muzyki ludowej, a często także lokalnych animatorów i liderów organizacji na rzecz jej upowszechniania- (m. in. Stowarzyszenie Dom Tańca, Stowarzyszenie Krusznia, Stowarzyszenie To.pole, grupa "Spółgralnia Warszawa" oraz "Pograjka Łódzka").

Najbliższe wydarzenia:

NOWE ŻYCIE POLKI I OBERKA |¬ EKSPERYMENTAŃCOWANIE

MAJOWE DATY:
17 maja / Znośna Lekkość Bytu / ul. Lubelska 30/32
24 maja / Scena Lubelska / ul. Lubelska 30/32

CZERWCOWE DATY:
7 czerwca / Znośna Lekkość Bytu / ul. Lubelska 30/32
14 czerwca / Znośna Lekkość Bytu / ul. Lubelska 30/32

Godziny warsztatów: 15:00-17:30

Prowadzenie: EMILIA HERDA

Do warsztataów zagrają:
Katarzyna Szurman / skrzypce
Katarzyna de Latour / skrzypce i bębenek

WNIEBOGŁOSY WMIASTOGŁOSY

warsztaty śpiewu (dla obu płci)

Spotkanie pierwsze „Hej, hej, jest tam kto?”

17 maja, godz. 11.00–14 z przerwą

Scena Lubelska 30/32, ul. Lubelska 30/32, III piętro

Prowadzenie: AGATA HARZ

Szczegół na https://www.facebook.com/oberrok2014 oraz oberrok@wp.pl