„Kup Pan grabie” – XIX Jarmark na Jana w Białymstoku

XIX Jarmark na Jana w Białymstoku, fot. organizatorzy

fot. organizatorzy

Dział Etnografii Muzeum Podlaskiego w Białymstoku zaprasza do udziału w XIX Jarmarku na Jana. Impreza w odbędzie się 19 czerwca (niedziela) 2011 r. na Rynku przy białostockim Ratuszu, w godzinach 9.00 – 15.00.

Celem corocznego Jarmarku Świętojańskiego jest podtrzymywanie regionalnych tradycji połączonych z prezentacją współczesnego rękodzieła i sztuki ludowej Podlasia oraz gościnnie twórców ludowych z innych regionów Polski, Białorusi i Litwy.

Do udziału w Jarmarku zapraszamy twórców kultywujących tradycje sztuki i rękodzieła ludowego. W tym roku szczególne zaproszenie kierujemy do przedstawicieli rzemiosł związanych z obróbką drewna: wytwórców grabi, łyżek, beczek, sit, kołowrotków, zabawek, wyrobów plecionkarskich.

Równocześnie na imprezie będziemy gościć liczne grono najlepszych producentów tradycyjnych i ekologicznych produktów spożywczych.

Co roku Jarmark na Jana skupia blisko 150 wystawców, a honorowy patronat nad nim sprawuje Prezydent Miasta Białegostoku.

Organizatorzy Jarmarku w trosce o poziom estetyczny, artystyczny i wysoką jakość oferowanych produktów zastrzegają sobie prawo wyboru zgłaszających się wystawców.Jak zwykle preferowani są członkowie Stowarzyszenia Twórców Ludowych, których zawsze chętnie gościmy na naszych imprezach.

Zgłoszenia i informacje:
Wojciech Kowalczuk – Dział Etnografii
tel. 85 740 77 42, kom. 509 336 474
etnografia@muzeum.bialystok.pl