Otwarcie nowej siedziby Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu

24 maja odbędzie się uroczystość otwarcia nowej siedziby Muzeum Ludowych Instrumentów w Szydłowcu. Ten szczególny moment w dziejach szydłowieckiej placówki otwiera nowy rozdział, ale zarazem finalizuje zainaugurowany w 2018 roku Rok Jubileuszowy 50-lecia Muzeum.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00 w nowym budynku przy ulicy Kąpielowej 8, a trwać będzie do około godziny 17:00. Wydarzenie to uświetni Jubileusz 20-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Uroczystość uatrakcyjni koncert Orkiestry Kameralnej Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Jacka Rogali – w programie Cztery pory roku Antonio Vivaldiego.

Następnie odbędzie się wspólne zwiedzanie nowej siedziby a także wernisaż wystawy planszowej pt. Obrzędy, muzyka, tańce. Stryjeńska – szaleństwo dźwięku i koloru, ukazującej najciekawsze przedstawienia muzyki ludowej z pełnego kolorytu dorobku artystycznego Zofii Stryjeńskiej. Po części oficjalnej wystąpią również: Kapela Maliszów z Beskidu Niskiego i Kapela Lipców z Radomskiego. Przy ich dźwiękach goście zaproszeni zostaną na poczęstunek i do zabawy tanecznej.

Budynek, którego otwarcie będziemy świętować ma kubaturę blisko 5000 m³ i powierzchnię użytkową ponad 1175 m² mieści m.in.: salę konferencyjno-edukacyjną, sale edukacyjne, pracownie, bibliotekę/pracownię dokumentacji etnomuzykologicznej i historycznej, pokoje administracji, magazyny zbiorów. Kondygnacje spina nowoczesna winda panoramiczna a cały obiekt jest w pełni klimatyzowany.

Warto nadmienić, że inwestycja budowy nowej siedziby jest największą w historii szydłowieckiego Muzeum i była w całości prowadzona ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Łączna wartość projektu wyniosła 8 738 012 zł.

Osoby, które chcą wziąć udział w uroczystości proszone są o potwierdzenie przybycia do dnia 20 maja 2019, pod numerem telefonu 48 617 17 89. Wstęp wyłącznie po zgłoszeniu telefonicznym. Liczba miejsc ograniczona.

plakat 1.cdr

* Zdjęcie główne: Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu, fot. www.muzeuminstrumentow.pl

Źródło: materiał nadesłany