„Etnogadki, opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach”, książka na cały rok

Tik-tak, tylko czas nie chodzi spać… Już wkrótce przesilenie letnie, a wraz z nim kalendarzowe lato. O tym dlaczego jest to jeden z najważniejszych momentów w roku dowiecie się z książki „Etnogadki, opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach” autorstwa Moniki Michaluk i Michała Stachowiaka ze Strzecha Design oraz etnografa, Witolda Przewoźnego.

„Etnogadki”, oprócz tego, że opowiadają o źródłach naszej tradycji i objaśniają cały roczny cykl obrzędowy pokazują, że czas wcale nie mieszka w
zegarach ani w komputerach ale wisi na niebie. Bo to właśnie dzięki takim zjawiskom naturalnym jak przesilenie letnie zmieniają się pory roku, a wraz z nimi zmienia się również styl życia ludzi.

Jak to bywało kiedyś, za czasów naszych przodków? Co to jest Noc Świętojańska i co ma wspólnego z
Walentynkami? Czy kwiat paproci naprawdę istnieje? A może jesteście ciekawi, jak zrobić sobie wianek? Zajrzyjcie do „Etnogadek, opowiastek o dawnych obrzędach i zwyczajach”, książki, która jest nowością wydawniczą na rynku literatury dziecięcej. Tam czeka już mądra Sowa, która nie tylko zna tajemnice natury ale i drogę do tajemniczego kwiatu. Jest on strzeżony przez zakochane świetliki i zakwita tylko na krótką chwilę – właśnie w noc przesilenia letniego. A ona zbliża się wielkimi krokami!

Wydawcą książki jest ALBUS. Więcej na www.albus.poznan.pl