Druga odsłona Europejskich Dni Dziedzictwa 2012

Najbliższy weekend 15 i 16 września po raz kolejny odbędzie się pod znakiem Europejskich Dni Dziedzictwa. W całej Polsce, organizatorzy zapraszają na wystawy, konferencje, warsztaty, koncerty, festyny czy zwiedzanie niezwykłych, niedostępnych na co dzień zabytków.

Polska obchodzi w tym roku jubileuszową XX już edycję EDD, której hasłem przewodnim są "Tajemnice codzienności". Temat ten ma zachęcić i inspirować do odkrywania otaczającego nas dziedzictwa niematerialnego przejawiającego się min. w obrzędach czy tradycjach oraz w przedmiotach z nimi związanych.

W najbliższy weekend można będzie m.in. poznać tajemnice Jana III Sobieskiego w Pałacu w Wilanowie, zwiedzić staromiejskie piwnice i Elizeum w parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego w Warszawie, wziąć udział w spotkaniu z górnikami w Wieliczce którzy opowiedzą o swojej pracy, odkryć historię ceramiczną Maleńca czy wysłuchać wykładu w Muzeum Śląska Opolskiego nt. stroju na wsi podopolskiej w XIX i XX w.

Szczegółowe informacje na temat projektu, kalendarium wydarzeń, a także spot EDD 2012, będący prawdopodobnie pierwszym w Polsce spotem reklamowym zrealizowanym przez instytucję kultury w technice 3D, dostępne są na stronie www.edd2012.pl

Udział we wszystkich imprezach jest bezpłatny.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Ogólnopolskim koordynatorem EDD jest Narodowy Instytut Dziedzictwa.

TESTTT