Drozdów. Jadwiga Solińska „Rajski ogród” – wystawa prac

Jadwiga Solińska, fot. archiwum STL

Jadwiga Solińska
fot. archiwum STL

Muzeum Przyrody w Drozdowie zaprasza na otwarcie wystawy twórczyni ludowej Jadwigi Solińskiej "Rajski ogród". Wernisaż wystawy będzie miał miejsce 4 kwietnia 2009 roku o godz. 12.00.

Jadwiga Solińska urodziła się w roku 1929 w Wąsoszu Grajewskim na Podlasiu. Jest uznaną i utalentowaną artystką ludową, poetką i pisarką. W czasie II wojny światowej przebywała sześć lat na zesłaniu w Kazachstanie. Te trudne i bolesne doświadczenia twórczyni wielokrotnie opisuje w swoich tekstach.

Jej dorobek literacki jest imponujący. Pani Jadwiga jest autorką prozy wspomnieniowej i wierszy – książek dla dorosłych i najmłodszych czytelników. Są wśród nich: Sybiraczka, Szczęście, Być matką, Krzak burzanu, Złoty dom, Błękitne piekiełko, Teofila i motyl, Pypcio i pchełki, Krasoludek i myszka, Biały rumak i inne.

Od dzieciństwa Pani Jadwiga wykonuje również ozdoby regionalne: wycinanki, palmy wielkanocne, kwiaty z papieru, anioły, figurki zwierząt. Chętnie współpracuje z muzeami i ośrodkami kultury, reprezentując swój region w innych częściach Polski i zagranicą.

Wystawa "Rajski ogród" jest pełna dobrych aniołów z bibuły, kolorowych kwiatów, rajskich gwiazdek, miłych zwierzątek i pogodnych myśli o szczęściu Pani Jadwigi.

Źródło: www.wrotapodlasia.pl

TESTTT