Ładowanie Wydarzenia

Zaśpiewać na nowo. Koncert i potańcówka

31.01.18

zaspiewac-na-nowo-konccert

Zaśpiewać na nowo czyli pieśń tradycyjna nadal żywa to wieczorne spotkanie ze śpiewem tradycyjnym i pieśnią ludową, stanowiące podsumowanie rocznej pracy Marcina Lićwinko i jego uczniów – Magdaleny Balewicz, Grzegorza Jurgucia i Dominika Bołtralika. Koncert/potańcówka odbędzie się w środę, 31 stycznia o godz. 18.00 w Zmianie Klimatu w Białymstoku.

W trakcie koncertu wykonane zostaną pieśni z Suwalszczyzny, Grodzieńszczyzny i północnego Podlasia. Koncert wzbogacony będzie muzyką taneczną wykonaną przez Małgorzatę Makowską i Kapelę Batareja.
MARCIN LIĆWINKO z Rogożynka. Absolwent wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Śpiewak ludowy i badacz tradycji muzycznych swego regionu. Latający Animator Kultury, realizuje działania na rzecz ochrony dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego w lokalnych społecznościach. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Prezydenta Miasta Białegostoku. Laureat Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

Wydarzenie jest podsumowaniem stypendium artystycznego Marszałka Województwa Podlaskiego.

Wstęp wolny.

Źródło: www.wrotapodlasia.pl / fot. FB Magdalena Balewicz

Szczegóły

Data:
31.01.18
Kategorie:
, ,

Miejsce

Zmiana Klimatu
Warszawska 6
Białystok , Podlaskie Polska
+ Google Map