Ładowanie Wydarzenia

XX Letnia Szkoła Muzyki Tradycyjnej 2018

1.07.1815.07.18

XX Letnia Szkoła Muzyki Tradycyjnej 2018

Fundacja Muzyka Kresów zaprasza do udziału w Letniej Szkole, której praktyczne i teoretyczne zajęcia poświęcone są zagadnieniom związanym ze śpiewem tradycyjnym. Warsztaty odbędą się w dniach 1-15 lipca 2018 w Piaska Królewskich (Kampinoski Park Narodowy).

Na zajęcia składają się:
– praca nad emisją głosu
– opanowanie technik śpiewu, stylów i manier wykonawczych
– nauka pieśni
– wykłady
– projekcje filmowe

W rozkładzie dnia znajduje się codziennie około 5 godzin pracy nad samym śpiewem. Podczas tegorocznej Szkoły zostaną utworzone grupy zajmujące się śpiewem polskim, ukraińskim, serbskim i białoruskim. Temat sesji naukowej towarzyszącej zajęciom tegorocznej Letniej Szkoły brzmi: uczeń – nauczyciel – mistrz w tradycyjnej edukacji muzycznej.

Ponadto w trakcie Letniej Szkoły prowadzone są zajęcia poświęcone tradycyjnej muzyce instrumentalnej oraz warsztaty taneczne. Umiejętności zdobyte podczas zajęć można wypróbować na wieczornych potańcówkach.

Proponujemy Państwu przyjazd z dziećmi, które będą miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach muzycznych, bazujących na tradycyjnych pieśniach i zabawach dziecięcych. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do soboty w wymiarze 1,5 godz. dziennie (w trakcie popołudniowych zajęć tanecznych i instrumentalnych dla pozostałych uczestników). W przypadku najmłodszych dzieci wskazana jest obecność rodziców na zajęciach. Zajęcia odbędą się, jeśli zgłosi się wystarczająca ilość chętnych

Po więcej informacji zapraszamy na stronę:
http://www.muzykakresow.org/xx-mlsmt/

Szczegóły

Start:
1.07.18
Koniec:
15.07.18
Kategorie:
, , , ,

Organizator

Fundacja Muzyka Kresów
Email:
fundacja@muzykakresow.pl
Strona internetowa:
http://www.muzykakresow.pl

Miejsce

Ośrodek szkoleniowo-wypoczynkowy „Dolina Słońca” w Piaskach Królewskich
Piaski Królewskie 5
Piaski Królewskie, Mazowieckie Polska
+ Google Map