Ładowanie Wydarzenia

XI Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie

30.06.172.07.17

XI Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie, Łążek Garncarski 2017

Warsztaty ceramiki tradycyjnej oraz warsztaty kulinarne na bazie zrekonstruowanej ceramiki historycznej to atrakcje tegorocznej edycji Ogólnopolskich Spotkań Garncarskich. Będą mistrzowie garncarskiego rzemiosła z Łążka oraz innych ośrodków, będą dawne potrawy z pieca i paleniska przygotowywane przez Martę i Pawła z pracowni „Garncarnia”, prognozy przewidują, że tak jak każdego roku będzie piękna i słoneczna pogoda.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do Łążka Garncarskiego w dniach 30 czerwca – 2 lipca (piątek-niedziela), gdzie w trakcie trzech dni warsztatów każdy będzie miał okazję zagłębić się w tajniki garncarskiego rzemiosła, bądź „podszlifować” umiejętności zdobyte podczas poprzednich edycji Spotkań. W tym roku oprócz garncarzy łążkowskich zawitają do nas ponownie mi.in. garncarze z Medyni Głogowskiej – ośrodka historycznie najmocniej związanego z ośrodkiem w Łążku Garncarskim.

Dla smakoszy atrakcją w tym roku będą warsztaty kulinarne ‘Gliniana kuchnia na ziemiach Słowian’, gdzie można będzie zarówno poczuć smaki danych potraw, jak i aktywnie uczestniczyć w ich przygotowywaniu. Szerzej o tym projekcie przeczytacie Państwo we wcześniejszej informacji na naszej stronie.

Warsztaty ceramiki tradycyjnej oraz warsztaty w ramach projektu „Gliniana kuchnia na ziemiach Słowian” będą się odbywały równolegle w pracowni Adama Żelazko (Łążek Garncarski 27) w godzinach 10.00-17.00

Informujemy też, że podczas XI Ogólnopolskich Spotkań Garncarskich odbędzie się II losowanie nagród konkursu „Z paszportem turystycznym po Ziemi Janowskiej”. Przypominamy, że jedną z pieczątek w paszporcie można uzyskać właśnie w Łążku Garncarskim. Na losowanie zapraszamy 2 lipca (niedziela) o godzinie 15.00.

Szczegóły

Start:
30.06.17
Koniec:
2.07.17
Kategorie:
,

Organizator

Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim
Telefon:
15 8724 679
Email:
muzeumjanow@poczta.onet.pl
Strona internetowa:
http://www.osgmuzeum.pl

Miejsce

Łążek Garncarski
Łążek Garncarski
Łążek Garncarski, Lubelskie 23-300 Polska
+ Google Map