Ładowanie Wydarzenia

Wystawa „Odkrywamy Korycin – dokumentacja wartości architektoniczno-kulturowych Gminy Korycin”

14 stycznia

korycin-wystawa-architekci

14 stycznia o godz. 12.00 w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku odbędzie się wernisaż wystawy „Odkrywamy Korycin – dokumentacja wartości architektoniczno-kulturowych Gminy Korycin”. Wystawa jest rezultatem trwających kilka miesięcy badań architektoniczno-etnograficznych prowadzonych przez ze Studentów III roku Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej.

Zebrane prace składają się z serii fotografii obiektów o wartościach kulturowych, rysunków architektonicznych domów, układów i wystrojów wnętrz oraz spisanych fragmenty rozmów z mieszkańcami wsi i ich wspomnień. To wszystko pozwoliło stworzyć artystyczną kompozycję ukazującą ducha miejsca tych terenów.

Istotą projektu prowadzonego pod opieką dr inż. arch. Magdaleny Sulimy i dr hab. inż. arch. Jarosława Szewczyka, prof. PB, jest przekazanie wiedzy o dziedzictwie kulturowym gminy Korycin, poznanie jej historii, tradycji i przetrwałych tu wartości materialnych i duchowych.

14 stycznia 2019 r.
godz. 12:00
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultur, ul. Kilińskiego 8 w Białymstoku

Partnerami tegorocznej edycji projektu są:  Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna, Wydział Architektury PB, WOAK, Gmina Korycin, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie.

Link do wydarzenia: www.facebook.com

Źródło: www.wrotapodlasia.pl

Szczegóły

Data:
14 stycznia
Kategorie:
, ,

Organizator

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku
Strona internetowa:
http://www.woak.bialystok.pl

Miejsce

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku
ul. Kilińskiego 8
Białystok, Podlaskie 15-950 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.woak.bialystok.pl