Województwo Mazowieckie - wszystkie wydarzenia

Jadwiga i Marian Sobiescy – prelekcja i promocja wydawnictwa

Jadwiga i Marian Sobiescy – prelekcja i promocja wydawnictwa

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu serdecznie zaprasza na prelekcję dr. Jacka Jackowskiego – Kierownika Zbiorów Fonograficznych Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk. Prelekcja poświęcona będzie Jadwidze i Marianowi Sobieskim – bohaterom aktualnie prezentowanej muzealnej wystawy czasowej „Sobiescy-zachowane w dźwiękach” – etnografom, których działalność ma ogromne znaczenie dla polskiej etnografii muzycznej.

Ogólnopolska Konferencja Kultury – podsumowanie

Ogólnopolska Konferencja Kultury – podsumowanie

W dniach 18 i 19 czerwca 2018 roku w Teatrze Polskim w Warszawie odbędzie się sympozjum wieńczące projekt Ogólnopolskiej Konferencji Kultury – wielomiesięcznej debaty polskich środowisk artystycznych ukierunkowanej na diagnozę potrzeb oraz próbę wypracowania rozwiązań odpowiadających na najbardziej palące problemy dotyczące kultury w Polsce.

Mazurki nad Wisłą

Mazurki nad Wisłą

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata ma przyjemność zaprosić wszystkie pokolenia Warszawiaków do parku koło Muzeum Sztuki Nowoczesnej i do amfiteatru na bulwarze. Wypełnione muzyką tradycyjną „Mazurki nad Wisłą” to kolejny etap projektu „Mazurki na okrągło”, realizowanego przez Fundację w latach 2018 i 2019.