Ładowanie Wydarzenia

„W polu szopka” czyli Tradycyjne Podkarpackie Kolędowanie

26 stycznia

Zespół Muzyki Dawnej i Tradycyjnej Vox Angeli z Rzeszowa

Barbara Bator & Zespół Muzyki Dawnej i Tradycyjnej Vox Angeli z Rzeszowa zapraszają na wspólne kolędowanie w Bieszczady. Spotkanie odbędzie się w magicznym miejscu, w Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie. Dla jednych będzie to sentymentalna podróż do czasów dzieciństwa, dla innych ogromna część historii będąca nie tylko ciekawostką.

Ta historia jest wciąż żywa, tam wciąż czuje się tchnienie tradycji. Zaśpiewamy i zagramy kolędy z różnych źródeł: staropolskich kancjonałów, starodawnych śpiewników, znanych i nieznanych kantyczek oraz żywej tradycji Podkarpacia.

Wszystko znajdziecie w premierowym, dziesiątym już “Niezbędniku Kolędnika” pt. “Na kopie siana” przygotowanym specjalnie na tegoroczną Edycję. Każdy uczestnik otrzyma egzemplarz z tekstami wszystkich kolęd. Do kolędowania przygrywać będziemy na dawnych i tradycyjnych instrumentach.

Zachęcamy do odwiedzenia Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie. Kolędowanie startuje o godz. 18:00. Zabierzcie dobre humory i okulary, my zapewnimy wesołą i ciepłą atmosferę.

*Tradycyjne Podkarpackie Kolędowanie – Edycja 2019 jest częścią autorskiego projektu pt. “Dwanaście mgnień tradycji. Pieśń w porach roku.”
opartego w całości na tradycji Podkarpacia w ujęciu rocznym. Pierwsza odsłona projektu ZIMA

Więcej szczegółów na www.voxangeli.pl

Szczegóły

Data:
26 stycznia
Kategorie:
,

Organizator

Zespół Muzyki Dawnej i Tradycyjnej Vox Angeli
Strona internetowa:
http://www.voxangeli.pl

Miejsce

Muzeum Kultury Duchowej i Materialnej Bojków w Myczkowie
Myczków 46
Myczków, Podkarpackie 38-610 Polska
+ Google Map
Telefon:
(13) 463 15 69