Ładowanie Wydarzenia

Spotkanie „O tajemnicach stroju ludowego”

14.01.17 / 16:0018:00

Kobiety i mężczyzna w pszczyńskim stroju ludowym, fot. Stanisław Gadomski, ze zbiorów Muzeum Miejskie w Tychach

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza do Staraj Młótowni na spotkanie z Krystyną Pieronkiewicz-Pieczko – etnografką, badaczką tradycji i kultury Górnego Śląska, kierownikiem Działu Etnologii Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Spotkanie towarzyszy wystawie Barbara Kubska/ Stanisław Gadomski „Sploty. Fotografie polskich strojów ludowych” oraz najnowszej publikacji Muzeum „Fotografie polskich strojów ludowych ze śląskim suplementem w fotografii Stanisława Gadomskiego i Barbary Kubskiej” – w czasie prac nad książką Krystyna Pieronkiewicz-Pieczko pełniła rolę konsultantki sesji fotograficznych.

Na spotkaniu będzie mowa o tym, jakie znaki i tajemnice kryją w sobie różne elementy śląskiego stroju ludowego, jakimi zasadami kobiety kierują się przy komponowaniu ubioru, a także jakimi trikami kształtują idealną sylwetkę. Poznamy również specyfikę kobiecej sukni i męskiego kaftana.

* Zdjęcie na górze: Kobiety i mężczyzna w pszczyńskim stroju ludowym, fot. Stanisław Gadomski, ze zbiorów Muzeum Miejskie w Tychach

www.silesiakultura.pl

Szczegóły

Data:
14.01.17
Czas:
16:00–18:00
Kategorie:
, ,

Organizator

Muzeum Miejskie w Tychach
Telefon:
(32) 327 18 20-22
Email:
promocja@muzeum.tychy.pl
Strona internetowa:
http://www.muzeum.tychy.pl

Miejsce

Muzeum Miejskie w Tychach – Dawna Młótownia
ul. Katowicka 9
Tychy, Śląskie 43-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
(32) 327 18 23
Strona internetowa:
http://www.muzeum.tychy.pl