Ładowanie Wydarzenia

Śpiewająco i z przytupem

1.12.18

spiewajaco-i-z-przytupem_plakat

Od maja do końca listopada br. Stowarzyszenie Miłośników Tradycji “Klepisko” w ramach projektu LGD “Kraina wokół Lublina” prowadziło warsztaty starych pieśni i tańców Lubelszczyzny pod nazwą “Śpiewająco i z przytupem”. Spotkania warsztatowe odbywały się w Krężnicy Jarej, Niedrzwicy Dużej, Krzczonowie i Leścach. Podczas nich mieszkańcy tych miejscowości mogli poznać stare pieśni ludowe ze swojej okolicy odgrzebane w archiwach Etnolingwistyki UMCS i mogli nauczyć się je śpiewać. Była też okazja do poznania tańców ludowych charakterystycznych dla Lubelszczyzny.

Jednocześnie GOKSiR w Niedrzwicy Dużej od VI 2018 organizował kurs gry na suce biłgorajskiej, gdzie pod kierunkiem Zbigniewa Butryna i Anny Różyckiej można było poznać tajniki gry na tym mało znanym, prastarym instrumencie ludowym rodem z Kocudzy.

1 XII 2018 o godz 18 odbędzie się koncert wieńczący warsztaty. Będzie się on składał z kilku części. Wystąpią uczestnicy warsztatów z wszystkich czterech miejscowości (Krężnica Jara, Niedrzwica Duża, Krzczonów, Leśce) prezentując wybrane pieśni; nabyte umiejętności zaprezentują uczestnicy kursu gry na suce biłgorajskiej; wystąpią znani muzycy folkowi i grupa dzieci tworzący projekt AniMaliAniDuzi, całość zaś zakończy potańcówka przy muzyce znanej Kapeli Butrynów.

Koncert odbędzie się dzięki wsparciu LGD i Ministerstwa Kultury oraz gminy Niedrzwica Duża. Wstęp jest bezpłatny.

Szczegóły

Data:
1.12.18
Kategorie:
, , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Klepisko
Strona internetowa:
www.facebook.com/KlepiskoStowarzyszenie

Miejsce

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej
ul. Lubelska 10
Niedrzwica Duża, Lubelskie 24-220 Polska
+ Google Map