Ładowanie Wydarzenia

Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych w Kańczudze

20.05.18

Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych w Kańczudze

Centrum Kulturalne w Przemyślu, Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze, zapraszają na Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych, który odbędzie się 20 maja o godzinie 14:00 w hali sportowej w Kańczudze.

Przegląd ma charakter konkursu w którym biorą udział kapele ludowe, soliści instrumentaliści, zespoły śpiewacze i soliści śpiewacy oraz dzieci i młodzież w kategorii „Duży-Mały”, które prezentują tradycje instrumentalne i wokalne przejęte od swoich mistrzów (instrumentalistów, śpiewaków
ludowych). Tym samym uczestnicy przeglądu kultywują rodzime tradycje folkloru swoich miejscowości, poprzez melodię, gwarę, tradycyjne instrumenty muzyczne oraz strój regionalny.

Przegląd stanowi swoisty przekrój muzycznych i śpiewaczych tradycji ludowych naszych przodków będącej częścią niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Wyłonione przez jurorów: najlepsza kapela, zespół śpiewaczy i soliści reprezentują region na 52. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym lub na 52. „Sabałowych Bajań” Festiwalu Folkloru Polskiego w Bukowinie Tatrzańskiej.

W programie:

Godz. 13:45 – korowód uczestników przeglądu (początek OKMiG w Kańczudze).

Godz. 14:00 – rozpoczęcie przeglądu, prezentacje konkursowe: kapel ludowych, zespołów śpiewaczych, solistów-śpiewaków, solistów-instrumentalistów (hala sportowa w Kańczudze).

Godz. 18:00 – „Na ludową nutę” – muzykowanie kapel uczestniczących w (hala sportowa w Kańczudze).

Szczegóły

Data:
20.05.18
Kategorie:
,

Organizatorzy

Centrum Kulturalne w Przemyślu
Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

Miejsce

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze
ul. Parkowa 1
Kańczuga, Podkarpackie 37-220 Polska
+ Google Map