Ładowanie Wydarzenia

Promocja płyty: Kapela Pańczaków i Adama Tarnowskiego

12.08.18

Promocja płyty: Kapela Pańczaków i Adama Tarnowskiego

Koncert i spotkanie autorskie z Czesławem i Józefem Pańczakami oraz Adamem Tarnowskim promujące płytę wydaną przez Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu pt. „Kapela Pańczaków i Adama Tarnowskiego”. Promocja płyty odbędzie się 12 sierpnia br. w Muzeum Wsi Radomskiej. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16.00.

Wydawnictwo „Kapela Pańczaków i Adama Tarnowskiego” dokumentuje muzykę instrumentalną regionu radomskiego w wykonaniu pochodzącego z Domaniowa skrzypka Adama Tarnowskiego oraz braci: harmonisty Czesława Pańczaka i barabanisty Józefa Pańczaka z Sadów. Wszyscy troje wyrośli w muzyce wiejskiej, dzięki czemu materiał nagraniowy zamieszczony na płycie pozwala na uzyskanie obrazu tradycyjnych melodii w ich oryginalnym brzmieniu, granych bez żadnych modyfikacji oraz uproszczeń. Muzykanci zarejestrowani na płycie nie grają na co dzień w jednej kapeli. Ich muzyczne ścieżki zetknęły się stosunkowo niedawno, odmiennie też wyglądają ich doświadczenia w roli muzykantów.

Płyta „Kapela Pańczaków i Adama Tarnowskiego” jest drugim z kolei wydawnictwem promującym tradycyjną muzykę wiejską regionu radomskiego.

Źródło: Muzeum Wsi Radomskiej

Szczegóły

Data:
12.08.18
Kategorie:
, ,

Organizator

Muzeum Wsi Radomskiej
Telefon:
(48) 332 92 81
Email:
muzeumwsi@muzeum-radom.pl
Strona internetowa:
http://muzeum-radom.pl

Miejsce

Muzeum Wsi Radomskiej
ul. Szydłowiecka 30
Radom, Mazowieckie 26-600 Polska
+ Google Map
Telefon:
(48) 332 92 81
Strona internetowa:
http://muzeum-radom.pl