Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Plenerowy piknik sąsiedzki z Katarzyną Zedel i Joanną Kasper

18.06.16 / 17:0022:00

Na czerwcowym pikniku i potańcówce przy budynku Muzeum Etnograficznego zagrają uczennice wiejskich muzykantów z radomszczyzny oraz ich przyjaciele. Spotkanie będzie miało formę otwartego dla wszystkich sąsiedzkiego pikniku z wykonywaną na żywo polską muzyką tradycyjną. Planujemy też zabawy dla najmłodszych. Zapraszamy wszystkich bliższych i dalszych sąsiadów na spotkanie na trawie. Własne kocyki i kosze piknikowe mile widziane!

Wstęp wolny

Prowadzenie:

Katarzyna Zedel – urodzona w Kępnie, mieszkanka niegdyś Wrocławia, obecnie Szydłowca, muzykantka, pedagog, pasjonatka chorału gregoriańskiego, muzyki tradycyjnej i lutnictwa ludowego, uczennica wiejskich muzykantów z regionu radomskiego, m.in. Jana Gacy, Jana Adamczyka, Jana Fokta i Wiesławy Gromadzkiej i lubelskiego: Stanisława Głaza, Leona Krzosa i Zbigniewa Butryna. Od października 2012 pracuje w Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu. Jest członkiem Forum Muzyki Tradycyjnej.

Joanna Kasper – urodzona we Wrocławiu, mieszkanka miejsc wszelakich, etnolog, rzemieślnik, pasjonatka drewna, tynku i betonu, muzykantka z przypadku i z przyjaźni, niesumienna uczennica m.in. Jana Gacy, Zbigniewa Butryna, Bronisławy Chmielowskiej, muzyków i śpiewaczek ze wsi Ocice, uczestniczka wielu projektów związanych z niematerialnym jak i materialnym dziedzictwem kultury.

* Zdjęcie: Dobroszyce, fot. dzięki uprzejmości Fundacji Partnerstwo Jadwiga / www.facebook.com/MuzeumEtnograficzne.Wroclaw

Źródło: www.muzeumetnograficzne.pl

Szczegóły

Data:
18.06.16
Czas:
17:00–22:00
Wydarzenie kategorie:
, ,

Organizator

Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu
Telefon:
(71) 344 33 13
Email:
muzeum@muzeumetnograficzne.pl
Strona internetowa:
http://www.muzeumetnograficzne.pl/

Miejsce

Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu
ul. Traugutta 111/113
Wrocław, Dolnośląskie 50-420 Polska
+ Google Map
Telefon:
(71) 344 33 13
Strona internetowa:
http://www.muzeumetnograficzne.pl