Ładowanie Wydarzenia

Niedziela z koronką klockową na Szlaku Rzemiosła Małopolski

11 sierpnia

Niedziela z koronką klockową na Szlaku Rzemiosła Małopolski

Szukacie oryginalnego i twórczego pomysłu na wakacyjny weekend? Lubicie spotkania z ciekawymi ludźmi pełnymi pasji, poznawanie lokalnych historii i tajników rękodzielniczych? Interesujecie się kulturą ludową i rzemiosłem, macie ochotę w końcu spróbować samemu coś stworzyć? Marzycie o ciszy i spokoju, kontakcie z kulturą i naturą?

Już w najbliższą niedzielę, 11 sierpnia, spotykamy się na Otwartej Pracowni na Szlaku Rzemiosła u pani Magdaleny Cięciwy, która wraz z córką Kingą poprowadzą warsztaty KORONKI KLOCKOWEJ, opowiedzą o tej pięknej sztuce i zaproszą Was do wspólnego tworzenia.  Spotykamy się w ich pracowni – domu w Obidzy, na Przełęczy Przysłop w Beskidzie Sądeckim.

11 sierpnia (niedziela) godz. 12-18
KORONKA KLOCKOWA, warsztaty poprowadzą   Magdalena i Kinga Cięciwa
Obidza 291 (gm. Łącko, Przełęcz Przysłop, na pograniczu wsi Obidza i Szczawnicy w Beskidzie Sądeckim)
wstęp wolny

Pani Magdalena jest jedyną czynna przedstawicielką tradycji szkoły zakopiańskiej w koronce klockowej. Stworzyła również własny styl przygotowując uczniów do kontynuowania twórczości i odtwarzania zapomnianych wzorów zakopiańskich. Urodzona i wychowana w rodzinie z dużymi tradycjami rękodzielniczych w trosce o zachowanie i pielęgnowanie szeroko rozumianej kultury ludowej, lokalnego patriotyzmu, przekazywaniu młodemu pokoleniu spuścizny kulturowej regionu Lachów Sądeckich. Od najmłodszych lat brała udział w wielu wystawach i konkursach rękodzielniczych zdobywając główne nagrody. Jej pierwszą i można powiedzieć najważniejszą uczennicą jest jej córka Kinga, która już jako dziesięciolatka wraz z mamą prezentowała koronkę na różnych wydarzeniach, zdobyła swoją
pierwszą poważną nagrodę i zachwycała i zadziwiała ludzi swoimi umiejętnościami.

Zapraszamy do spotkania z twórczyniami, piękną sztuką koronki i lokalną kulturą.

Spotykamy się w klimatycznych drewnianym domu – pracowni, położonym malowniczo na Przełęczy Przysłop w Obidzy, na skrzyżowaniu szlaków turystycznych, między Przehybą i Dzwonkówką.
Na Otwartej Pracowni będzie można też wziąć udział w towarzyszących wydarzeniu warsztatom rękodzielniczym, dzieci wezmą udział w warsztatach plastycznych inspirowanych koronką, spędzimy miło i twórczo dzień,  w pięknych okolicznościach przyrody.

OTWARTE PRACOWNIE to cykl spotkań w pracowniach twórców rzemiosła w Małopolsce. To doskonała okazja do tego, by podejrzeć rzemieślników przy pracy i samemu spróbować swoich sił w rękodziele. W sierpniowe i wrześniowe weekendy twórcy ze Szlaku Rzemiosła Małopolski otworzą swoje pracownie i galerie. Będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, spróbować lokalnych przysmaków i zakupić piękne, ręcznie robione przedmioty.

Podczas OTWARTYCH PRACOWNI będzie można zgłębić tajniki garncarstwa, koronki klockowej, łyżkarstwa, bibułkarstwa, tkactwa, bibułkastwam rzeźby ludowej i innych tradycyjnych technik rzemieślniczych i materiałów.  Przed nami dwa miesiące spotkań z niezwykłymi ludźmi w ich warsztatach, w miejscach, gdzie na co dzień mieszkają i tworzą – OTWARTE PRACOWNIE na Szlaku Rzemiosła zapraszają! szczegóły i pełen harmonogram: WWW.szlakrzemiosła.pl

Projekt realizowany jest przy wsparciu Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. Małopolska Gościnna" oraz dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2019.

Szczegóły

Data:
11 sierpnia
Kategorie:
, , ,

Organizator

Fundacja Od Kultury
Strona internetowa:
http://www.odkultury.pl/

Miejsce

Obidza
Obidza 291
Obidza, Małopolskie Polska
+ Google Map