Ładowanie Wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Silesia”

28.08.173.09.17

Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Silesia”

Od 28 sierpnia do 3 września w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Koszęcinie odbędzie się 2. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Silesia”.

Jest to jeden z nielicznych na świecie festiwali organizowanych przez zawodowy zespół zajmujący się sztuką ludową, w którym uczestniczą wykonawcy-amatorzy z różnych stron świata. Festiwal nie jest wyłącznie wydarzeniem scenicznym. Jego unikalna forma zakłada także przedsięwzięcia o charakterze edukacyjnym. Każdego dnia Festiwalu jego uczestnicy biorą udział w warsztatach prowadzonych przez swoich kolegów z innych zespołów. Dzięki temu lepiej poznają specyfikę folkloru danego kraju, rozwijają swoje umiejętności taneczne, poszerzają horyzonty oraz nawiązują nowe znajomości. Młodzi ludzie mają też okazję do takiego spojrzenia na folklor swojego kraju, który pozwala na jego wykorzystanie poza sceną. Warsztaty odbywają się w namiocie na dziedzińcu pałacowym.

W trakcie zajęć uczestnicy pracują także nad wspólnym projektem artystycznym. Jego efekty można podziwiać podczas koncertu finałowego. Wieczory to czas występów artystycznych. Każdy występ zakończony jest nauką tańców pochodzących z danego kraju, a następnie potańcówką.

Zarówno koncert, warsztaty, jak i potańcówka są bezpłatne i dostępne dla każdego.

Szczegóły

Start:
28.08.17
Koniec:
3.09.17
Kategorie:
, ,

Organizator

Zespół Pieśni i Tańca “Śląsk” im. Stanisława Hadyny
Telefon:
+48 34 310 64 15
Email:
info@zespolslask.pl
Strona internetowa:
http://www.zespolslask.pl

Miejsce

Zespół Pieśni i Tańca “Śląsk” im. Stanisława Hadyny
Zamkowa 3
Koszęcin, Śląskie 42-286 Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 34 310 64 15
Strona internetowa:
www.zespolslask.p