Ładowanie Wydarzenia

Mała Orkiestra Jarmarku Jagiellońskiego

8 marca

Mała Orkiestra Jarmarku Jagiellońskiego

Mała Orkiestra Jarmarku Jagiellońskiego zaprasza wszystkie dzieci, które uczą się gry na instrumentach i chcą rozwijać swoje umiejętności. Stworzymy grupę wykonującą polską muzykę tradycyjną. Skupimy się przede wszystkim na repertuarze pochodzącym z Lubelszczyzny (oberki, polki, podróżniaki). Zapisy już ruszyły!

Dzięki warsztatom dzieci zyskają wiedzę na temat dziedzictwa kulturowego regionu, w którym mieszkają, poznają tradycyjny repertuar, instrumenty, techniki gry, a także sylwetki muzykantów i śpiewaków z regionu Lubelskiego. Sprawdzimy jak szerokie możliwości daje nam muzyka tradycyjna, jak ciekawa jest jej interpretacja, ile każdy z uczestników może do niej wnieść i w sposób indywidualny ją traktować.

Ważna jest dla nas droga przekazu bezpośredniego mistrz-uczeń. Nauka będzie odbywać się ze słuchu (nie będziemy opierać się na nutach). Wspólne muzykowanie daje wiele radości i tym chcemy się kierować podczas spotkań. Do prowadzenia zajęć Orkiestry zaprosiliśmy Macieja Filipczuka, skrzypka oraz lidera wielu projektów artystycznych i edukacyjnych, czerpiących inspirację z muzyki tradycyjnej.

Mała Orkiestra zaprezentuje przygotowany repertuar między innymi podczas Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie.

Kiedy: pierwsze spotkanie odbędzie się 14 marca 2019 r., godz.17.00. Zajęcia prowadzone są w cyklu cotygodniowym (czwartki)

Gdzie: Warsztaty Kultury ul. Grodzka 7, II piętro

Zapisy: W zajęciach mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku 7-16 lat, grające na instrumentach – skrzypce, wiolonczela, basy, kontrabas, bębenek obręczowy, trąbka, klarnet, puzon, saksofon, flet, akordeon. Obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza online dostępnego na stronie warsztatykultury.pl. Zapisy prowadzone są do 8 marca 2019 roku.

Koszt: Udział w zajęciach jest odpłatny. Miesięczny koszt udziału wynosi 80 zł. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu (czwartek), a opłaty należy dokonywać z góry za dany miesiąc. Szczegółowe informacje znajdują się w załączonym regulaminie.

Prowadzenie: Maciej Filipczuk

Prowadzący Orkiestrę Jarmarku Jagiellońskiego. Skrzypek, uczeń wiejskiego mistrza Kazimierza Mety. Zaangażowany zarówno w nurt in crudo (granie bez przetworzeń, do tańca), jak i wiele projektów artystycznych (Lautari, Tęgie Chłopy, Maciej Filipczuk i Goście Weselni, Niewte, Radical Polish Ansambl). Wiedzą zdobytą w trakcie własnych poszukiwań dzieli się podczas wielu warsztatów na najważniejszych festiwalach muzyki folkowej (Skrzyżowanie Kultur, Nowa Tradycja, Oj Wiosna Ty Wiosna, Kielecki Tabor Domu Tańca) oraz na lekcjach indywidualnych.

Jest również rodzicem, który wraz synem i jego rówieśnikami wielokrotnie organizował wspólne kolędowania i zajęcia przybliżające dzieciom ludową muzykę i taniec.

Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektów: Mazurek Vulgaris, MetaMuzyka i „Arche Vivum”.

Szczegóły

Data:
8 marca
Kategorie:
,

Organizator

Warsztaty Kultury w Lublinie
Telefon:
+48 81 533 08 18
Email:
sekretariat@warsztatykultury.pl
Strona internetowa:
http://warsztatykultury.pl

Miejsce

Warsztaty Kultury w Lublinie
Grodzka 5a
Lublin, Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://warsztatykultury.pl