Ładowanie Wydarzenia

Koncert laureatów 50. Żywieckich Godów

27 stycznia

Trzej Królowie, fot. D. Kocemba / ROK w Bielsku-Białej

Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej zaprasza do Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz na koncert laureatów jubileuszowego 50. Przeglądu Zespołów Kolędniczych i Obrzędowych Żywieckie Gody. Koncert odbędzie się w niedzielę, 27 stycznia o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Na scenie Kubiszówki będzie można zobaczyć i usłyszeć min.: kolędników z gwiazdą z Łodygowic Górnych, grupę Szlachciców z Pietraszki, a także kolędowanie z Dorotą Zespołu Juzyna z Zawoi. Wystąpią również Trzo Króle, połaźniczki oraz kolędnicy z Jaworzynki, a na finał grupa dziadów noworocznych Pietrasianie z Nieledwi.

Żywieckie Gody to najstarszy i największy w Polsce konkurs grup kolędniczych, podczas którego prezentują się kolędnicy z terenu Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Makowskiego i pasma Babiej Góry.

Impreza pokazuje bogactwo, barwność i żywotność tutejszego folkloru, bożonarodzeniowych, noworocznych i ostatkowych tradycji. Świąteczny czas zawsze odczuwany był i przeżywany w wyjątkowy sposób, niósł atmosferę rodzinnego ciepła, radości, wspólnoty jak również zabawy w trwającym karnawale.

Żywieckie Gody przypominają kolędnicze i obrzędowe tradycje, pozwalają zanurzyć się głęboko w magiczny czas Bożego Narodzenia i po raz kolejny odczuć jego wyjątkowość.

Źródło: www.silesiakultura.pl

* Zdjęcie na górze: Trzej Królowie, fot. D. Kocemba / ROK w Bielsku-Białej

Szczegóły

Data:
27 stycznia
Kategorie:
,

Organizator

Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej
Telefon:
338126908
Strona internetowa:
http://www.rok.bielsko.pl/

Miejsce

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
ul. Słowackiego 17
Bielsko-Biała, Śląskie 43-300 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.mdk.beskidy.pl