Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

IX Ogólnopolski Konkurs Malarstwa na Szkle pt. “Kolorowy świat niepodległości”

28.08.18

Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej zaprasza do udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie Malarstwa na Szkle pt. “Kolorowy świat niepodległości”. Tematem wiodącym jest 100-lecie odzyskania niepodległości, tematem dodatkowym – wizerunki świętych, którzy na przestrzeni dziejów towarzyszyli narodowi polskiemu.

Celem konkursu jest poznanie aktualnego stanu malarstwa na szkle (jako jednej z dziedzin współczesnej twórczości ludowej) i podtrzymanie tej tradycji.

Konkurs adresowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych – do wszystkich chętnych malujących na szkle. Szczególnie zależy nam na udziale twórców ludowych, ale w konkursie mogą także uczestniczyć twórcy-amatorzy, osoby, dla których sztuka ludowa stanowi inspirację do artystycznych działań. Szczególnie zachęcamy do udziału bezrobotnych, osoby dysfunkcyjne – być może nasz konkurs stanie się pomocny w rozwiązaniu ich problemów.

Na konkurs można złożyć od 1 do 5 prac, oprawionych w ramki i czytelnie opisanych. Prace powinny mieścić się w wymiarach od 21 cm x 30 cm (dolna granica) do 70 cm x 100 cm (górna granica). Pracom muszą towarzyszyć wypełnione karty uczestnictwa, które załączamy do regulaminu lub rodzaj metryczki z najważniejszymi informacjami o autorze prac.

Prace należy składać do 20.08.2018 w siedzibie Regionalnego Ośrodka Kultury lub dobrze zapakowane przesłać pocztą.

Regulamin konkursu i karta uczestnictwa na stronie www.rok.bielsko.pl

Wszelkich informacji o konkursie udzielają: Zbigniew Micherdziński, Agnieszka Kobiałka oraz Bogdan Wandzel (tel. 33 822 05 93, 33 812 69 08, 33 812 33 33; e-mail: rok@rok.bielsko.pl).

* Zdjęcie na górze: Obraz na szkle, wyk. Marta Walczak Stasiowska, fot. www.zakopane.pl

Szczegóły

Data:
28.08.18
Wydarzenie kategorie:
, ,

Organizator

Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej
Telefon:
338126908
Strona internetowa:
http://www.rok.bielsko.pl/

Miejsce

Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej
ul. 1 Maja 8
Bielsko-Biała, Śląskie 43-300 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.rok.bielsko.pl