Ładowanie Wydarzenia

Gościniec Lubelski

6.09.17

Gościniec Lubelski

Koncert prezentujący dorobek polskiej muzyki ludowej na przykładzie wybitnych zespołów, związanych geograficznie, repertuarowo i estetycznie z województwem lubelskim.

Jednym z głównych założeń – poza samą prezentacją zdobyczy muzycznych w rozmaitych aranżacjach – jest zainteresowanie słuchaczy wartościami kultury tradycyjnej, przełamywanie stereotypów i uprzedzeń poprzez poznawanie naszej tradycji i kultury muzycznej. Każdy z zaproszonych zespołów wykorzystuje w swej twórczości szerokie instrumentarium ludowe, które będzie można usłyszeć również podczas koncertu w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Koncert zatytułowany „Gościniec Lubelski” będzie składał się z trzech części, z których każda będzie poświęcona prezentacji muzyki regionu lubelskiego z innej perspektywy. Pierwsza część oscylować będzie wokół muzyki źródeł, druga – inspiracji muzyką innych kultur, natomiast trzecia – wokół muzyki tradycyjnej w przekazie muzycznym zespołów współczesnych.

ARTYŚCI:

Zespół śpiewaczy „Jarzębina” z Kocudzy Drugiej

Rodzinna kapela Butrynów

Boygn trio

Kapela ze Wsi Warszawa

Orkiestra św. Mikołaja

Gościniec Lubelski – spotkania muzyczne wokół tradycji i współczesności odbywa się w ramach I Kongresu Kultury Województwa Lubelskiego. Więcej o kongresie na stronie www.kongreskultury.eu

Szczegóły

Data:
6.09.17
Kategorie:
, ,

Organizator

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Telefon:
81 441 56 70
Email:
biuro@spotkaniakultur.com
Strona internetowa:
http://www.spotkaniakultur.com/

Miejsce

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
pl. Teatralny 1
Lublin, Lubelskie Polska
+ Google Map