Ładowanie Wydarzenia

Akademia Sztuki Ludowej STL. Warsztaty bożonarodzeniowe

10.12.1814.12.18

warsztaty-bozenarodzenie-asl_5

Stowarzyszenie Twórców Ludowych zaprasza do Akademii Sztuki Ludowej na kolejne warsztaty wykonywania ozdób choinkowych. Ze względu na duże zainteresowanie powiększyliśmy naszą ofertę. Warsztaty adresowane są do dzieci i młodzieży. Zajęcia w Galerii Sztuki Ludowej to inspirujące spotkania ze sztuka ludową i tradycją.

Harmonogram warsztatów

Michał Kowalik 7 i 10 grudnia (piątek i poniedziałek)

Michał Kowalik to twórca ludowy młodego pokolenia. Dawniej podpatrywał przy pracy swojego dziadka. Obecnie sam wykonuje tradycyjne – bardzo rzadkie już – światy, czyli ozdoby z kolorowych opłatków. Potrafi też wykonać ozdoby z papieru, ciasto obrzędowe w postaci byśków, a także pisanki i palmy wielkanocne. Warsztaty będą składały się z dwóch części: w pierwszej odbędzie się pokaz wykonywania światów, w drugiej – każdy uczestnik wykona ozdobę z papieru.

Iwona Barecka 11-12 grudnia (wtorek-środa)

Pani Iwona Barecka zajmuje się plastyką obrzędową i zdobniczą. Tradycję zdobienia jaj wielkanocnych przekazała jej mama. Natomiast wykonywaniem pająków oraz kwiatów z bibuły zajmowała się jej prababcia, jednak w tej dziedzinie pani Iwona wiedzy i umiejętności nie przejęła z przekazu rodzinnego, doświadczenie zdobywała samodzielnie. Należy do Stowarzyszenia Twórców Ludowych oraz Klubu Twórców Ludowych w Puławach. Dwukrotna laureatka Międzynarodowego Konkursu Plastyki Obrzędowej w Rudnikach. Podczas zajęć artystka zaprezentuje wykonywane przez siebie prace, a także wspólnie z uczniami wykona proste ozdoby świąteczne z papieru i bibuły.

Małgorzata i Tomasz Krajewscy 13 i 14 grudnia (czwartek-piątek)

Małgorzata i Tomasz Krajewscy z powodzeniem i ogromną pasją wspólnie zajmują się plastyką obrzędową i zdobniczą. Na uwagę zasługują ich pająki. W kręgu ich zainteresowań twórczych znalazły się też ozdoby choinkowe i pisanki. Chętnie sięgają do dawnych wzorów, promując swój region, uczestnicząc w kiermaszach, festiwalach i prowadząc warsztaty rękodzielnicze. Na warsztatach wspólnie z uczestnikami wykonają tradycyjną ozdobę ze słomy i bibuły w postaci tzw. kryształku.

Informacje szczegółowe:
Warsztaty dla grup zorganizowanych:
Spotkania odbywają się w godz.: 8.30–9.30; 10.00–11.00; 11.30–12.30; 13.00–14.00
opłata: 5,00/osoba
Miejsce: Galeria Sztuki Ludowej STL, ul. Grodzka 14, Lublin

Rezerwacja wyłącznie telefoniczna: 81 532 37 45,

Materiały na warsztaty zapewnia organizator.
Warsztaty zostały dofinansowane przez Urząd Miasta Lublin oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

oprac. Katarzyna Kraczoń

Szczegóły

Start:
10.12.18
Koniec:
14.12.18
Kategorie:
, ,

Organizator

Stowarzyszenie Twórców Ludowych Zarząd Główny
Telefon:
(81) 532 49 74
Email:
zgstl@op.pl
Strona internetowa:
www.zgstl.pl

Miejsce

Stowarzyszenie Twórców Ludowych
ul. Grodzka 14
Lublin, Lubelskie 20-112 Polska
+ Google Map
Telefon:
(81) 532 49 74
Strona internetowa:
www.zgstl.pl