Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

46. Ogólnopolski Konkurs Pisanek im. Michała Kowalskiego

16.03.18

Związek Ukraińców w Polsce – zarząd koła w Gorzowie Wielkopolskim, Zjednoczenie Łemków – zarząd koła w Gorzowie Wielkopolskim oraz Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim tradycyjnie po raz kolejny zapraszają do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Pisanek im. Michała Kowalskiego.

Celem Konkursu jest przede wszystkim popularyzacja tradycji pisania pisanek w okresie wielkanocnym,  pogłębianie wiedzy o dziedzictwie kulturowym oraz przybliżenie kultury zarówno ukraińskiej, jak i polskiej. Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie i czynnego zaangażowania w tradycję Świąt Wielkiej Nocy.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

do 16 marca 2018 roku należy przesłać co najmniej 5 sztuk pisanek opartych na motywach tradycyjnych i wykonanych technikami tradycyjnymi (pisanki inspirowane sztuką współczesną nie będą brane pod uwagę!).

Wyróżnione zestawy pisanek zaprezentowane zostaną na wystawie w Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta, w „Zespole Willowo-Ogrodowym” przy ul. Warszawskiej 35, której uroczyste otwarcie zaplanowano na 25 marca 2018 roku.

Projekt finansowany z budżetu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

Więcej informacji oraz regulamin do pobrania na stronie www.muzeumlubuskie.pl

Szczegóły

Data:
16.03.18
Wydarzenie kategorie:
,

Organizator

Muzeum Lubuskie
Strona internetowa:
http://muzeumlubuskie.pl

Miejsce

Muzeum Lubuskie
ul. Warszawska 35
Gorzów Wielkopolski, Lubuskie 59-300 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://muzeumlubuskie.pl