Ładowanie Wydarzenia

27. Warsztaty Folklorystyczne w „Karczmie Kaliskiej”

20.05.1721.05.17

Kapela Brzeziny na Warsztatach 2015, fot. www.ckis.kalisz.pl

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu organizuje w dniach 20-21 maja 2017 roku po raz 27. Regionalne Warsztaty Folklorystyczne adresowane do kierowników zespołów ludowych Południowej Wielkopolski. Tegoroczne spotkanie poświęcone będzie podsumowaniu ubiegłorocznej Biesiady Folkloru Ziemi Kaliskiej oraz przygotowaniom do ludowych imprez plenerowych planowanych na lato 2017.

Warsztaty odbędą się w Gospodarstwie Agroturystycznym „Karczma Kaliska” w Szadku k. Cekowa (powiat kaliski). Wykładowcami i konsultantami będą specjaliści z dziedziny folkloru, muzyki i sztuki ludowej: dr Arleta Nawrocka-Wysocka, etnomuzykolog z Instytutu Sztuki PAN w Warszawie, dr Anna Weronika Brzezińska, etnolog z UAM w Poznaniu, Piotr Kulka, etnochoreolog, folklorysta, choreograf Zespołu Wielkopolanie z Poznania, a także Krzysztof Rospondek, muzyk ludowy, stypendysta Marszałka Woj. Wlkp., kierownik Zespołu z Kociny.

W programie warsztatów przewidujemy zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz konsultacje, a przede wszystkim wspólne spotkanie, potańcówkę i wspaniałą atmosferę. Zapraszamy także muzyków do aktywnego muzycznego korzystania z warsztatów.

Regionalne Warsztaty Folklorystyczne odbywają się w ramach projektu 2017 Przeszłość dla przyszłości ciąg dalszy. Dokumentacja i popularyzacja kultury tradycyjnej Ziemi Kaliskiej dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Szczegóły na stronie www.ckis.kalisz.pl

* Zdjęcie na górze: Kapela Brzeziny na Warsztatach 2015, fot. www.ckis.kalisz.pl

Szczegóły

Start:
20.05.17
Koniec:
21.05.17
Kategorie:
, , ,

Organizator

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu
Strona internetowa:
http://ckis.kalisz.pl

Miejsce

Agroturystyka Karczma Kaliska
Szadek 44
Szadek, Wielkopolskie Polska
+ Google Map