Zgłoszenia do IX Rzeszowskiego Przeglądu Kapel Ludowych „Do Korzeni”

Rzeszowski Dom Kultury filia Słocina oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Słocińskiej zapraszają podkarpackich wykonawców folklorystycznych do zgłoszenia udziału w IX Rzeszowskim Przeglądzie Kapel Ludowych „Do Korzeni”, który odbędzie się 16 października 2016 roku. Zgłoszenia uczestników są przyjmowane do 9 października.

Przegląd „Do Korzeni” stanowi okazję do cyklicznego spotykania się zespołów, muzyków i śpiewaków ludowych z całego województwa podkarpackiego. Jego celem jest ukazanie i pielęgnowanie wartości kulturowych wyrażonych muzyką ludową, a także promocja twórczości artystycznej nieprofesjonalnych twórców i zespołów folklorystycznych.

W przeglądzie mogą wziąć udział kapele ludowe, śpiewacy i instrumentaliści oraz zespoły śpiewacze z akompaniamentem. Dla najlepiej ocenionych wykonawców przewidziane są nagrody pieniężne, wyróżnienia i dyplomy. Szczegółowy regulamin przeglądu „Do Korzeni” oraz karta zgłoszenia są dostępne do pobrania na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl.

Prezentacje wszystkich uczestników zostaną poddane ocenie trzyosobowego Jury w składzie: Iwona Josse-Jakubiec (muzyk wokalista, nauczyciel śpiewu w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie oraz grupy wokalnej Zespołu Tańca Ludowego „Rzeszowianka”), Iwona Augustyn-Balawender (muzyk instrumentalista, wokalista, dyrygent chórów) oraz Małgorzata Płaneta-Zając (muzyk pianista, tancerka Zespołu Pieśni i Tańca Bandoska, znawca folkloru).

Finał przeglądu odbędzie się w niedzielę 16 października 2016 roku na nowej sali widowiskowej Rzeszowskiego Domu Kultury filia Słocina. Przesłuchania w formie otwartego dla publiczności koncertu rozpoczną się o godzinie 12:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 IX Rzeszowski Przegląd Kapel Ludowych „Do Korzeni” 2016

IX Rzeszowski Przegląd Kapel Ludowych „Do Korzeni” 2016