Gać. III Regionalny Przegląd Zespołów Tańca Ludowego „Gacok

Centrum Kulturalne w Przemyślu wspólnie z Radą Gminy Gać i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gaci organizuje III Regionalny Przegląd Zespołów Tańca Ludowego „Gacok", który odbędzie się w Gaci
w dniu 7 czerwca 2009 r.

Impreza organizowana jest w plenerze, towarzyszyć jej będzie kiermasz rękodzieła ludowego. Przegląd ten ma charakter konkursu i jest jedynym na terenie wschodniej części województwa podkarpackiego. Występy zespołów oceniać będą znane rzeszowskie choreografki: panie Alicja Haszczak i Janina Wojturska i muzyk Stanisław Szabat.

Nazwa „Gacok" pochodzi od jednego z najstarszych tańców tańczonych w Gaci i jej okolicach, oprócz „szewca", „przepiórki", „ułaniczka", „majdaneczka", „żyda" i „ciuryły".

Prezentacje odbywać się będą w kategoriach:

– Tradycyjny taniec ludowy . Zespoły tańca ludowego oraz indywidualne pary taneczne starszego i średniego pokolenia, których umiejętności wykonawcze są naturalne, a nie zdobyte poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju szkoleniach. W konkursie par tanecznych oprócz par samodzielnych mogą brać udział pary wywodzące się z zespołów uczestniczących w imprezie (maksymalnie dwie).

– Zespoły prowadzone przez instruktorów-choreografów. Zespoły tańca ludowego, których uczestnicy są szkoleni przez instruktorów-choreografów, a prezentacje są artystycznie opracowane.

Źródło: www.ck.przemysl.pl

TESTTT